Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy depressziós...

Lehetséges, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig szomorú,fáradt vagyok. Sokat vagyok ingerült és a fejem is sokszor fáj. Mindig bűntudatom van, ha eszek.

Néha már annyira, hogy kárt teszek magamba. 12/L


2015. aug. 2. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos. Kösd fel magad.xd
2015. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyan teszel kárt magadban? Iszol elég folyadékot? Találkozz a barátaiddal vagy a családoddal csináljatok programokat, néha egy szimpla beszélgetés takarítás közben is megteszi a hatását. Egyél gyümölcsöt és zöldséget, lehet valami vitamin hiányod van. Nem kell egyből rosszra gondolni, a test jeleket küld az agynak, csak a legtöbb ember már nem tudja dekódolni.
2015. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább a szorongás és az evés zavar a központi, nem a depresszió. A leírásod alapján akkor teszel kárt magadban, amikor nagyon erős bűntudatod van evés után. Szóval én nem az elcsépelt depresszió kifejezést alkalmaznám, de mindenképp menj el egy pszichológushoz, mert ha még nem durvult el, akkor lehet ebből még sokkal rosszabb is, ha meg már eldurvult akkor pláne kell a segítség. Az evési zavarokat nem szabad félvállról venni, nincs valódi kontrollod felette, legfeljebb próbálod elhitetni magaddal, hogy van.
2015. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem csak akkor teszek kárt magamba, ha eszek.

Általában, ha kiborulok.

2015. aug. 5. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:

És te mennyire érzed magad motiváltnak, hogy változtass ezen a szokásodon? Mert ha akarod és teszel érte, akkor jobban leszel. Ha nem akkor meg reméljük egyszer azzá válsz. Mindenesetre aki szándékosan bántja magát, annak nem árt a segítség, csak ahhoz hogy kapj kérned és elfogadnod is kell. És fontos a motiváció. az szerintem továbbra is mindegy minek nevezzük a problémáidat, az viszont valószínű hogy terápiával jó minőségű életet kaphatsz, nincs olyan mentális betegséged amit ne lehetne gyógyítani, csak kordában tartani. De fontos hogy te lásd be hogy segítség kell mert amíg ez nincs meg, addig ha pszichológushoz jutnál se tudna segíteni.

Lehet szebb, jobb, boldogabb életed, én drukkolok ezért.

2015. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 5. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!