Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik Hogyan lehet…,...

Akik Hogyan lehet…, vagy milyen programmal lehet… kezdetű kérdést tesznek fel, mégis mire gondolnak?

Figyelt kérdés

Van olyan, hogy az ember jól ért valamihez, s elakad. Akkor értem. De sok olyan kérdéssel találkozom, amelyikből érződik, hogy nem egy kis segítség kell, hanem komplett tanfolyamra lenne szükség.

Ma is adtam egy ilyen választ, de ha a kérdezőnek nincs meg a programja, vagy megvan, de kezelni nem tudja, felesleges volt válaszolni.

Rosszul gondolom?


2015. aug. 4. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam már erre...én elmondhatok egy rakat programot amivel lehet, adhatok instrukciókat, hogy hogyan (alap szinten) de valószínűleg abból még nem fogja tudni megcsinálni amit szeretne...
2015. aug. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De erre majd csak akkor jön rá amikor megpróbálta. De maga a válasz nem hiszem, hogy felesleges volt, mert mi van, ha mégis sikerül, esetleg addig ássa magát a témában amíg sikerül...mondjuk simán el tudom képzelni, hogy nem ez történik, hanem megint idejön segítséget kérni:D
2015. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Volt, amikor olyan részletes választ írtam, hogy ha soha nem látott még ilyent, akkor is végig tudja csinálni.

Erre mit ír?

Telóra, te barom! - ha nem is ez a stílus az általános, de nem egy ilyennel találkoztam.

Szívesen segítek mindenkinek, ha tudok. Csak hát a csodás technika még nem mindent old meg helyettünk egy-két gombnyomással.

2015. aug. 4. 09:56
 4/5 2xSü ***** válasza:

A sikerhez sok dolog szükséges. Mondjuk egy adott dolog elkészítéséhez kellenek eszközök, kell tudás, kell tehetség, kell kreativitás, találékonyság, kell kitartás, akaraterő. Minél több van az egyikből, annál kevesebb szükséges a másikból. Egy nagy tudású, kreatív ember kevés eszközzel is elboldogul. Megfelelő eszközökkel viszont egy laikus, kis tudású ember is képes sikereket elérni.


A világunk – főleg az informatika – egyre inkább arra tolódik, hogy az eszközök legyenek okosabbak, minél egyszerűbb legyen őket használni, hogy a kevésbé hozzáértők is használni tudják. Ami régen komoly technikai tudást igényelt, az sokszor mára néhány gombnyomással megoldható.


Emiatt aztán sokan azt gondolják, hogy egy adott dolog végrehajtásához csak megfelelő eszközök szükségesek, semmi más, hogy tudás, tapasztalat, kutatás, tanulás, kitartás, kreativitás, tehetség nem szükséges a dologhoz, nem is feltétlenül érzékelik ennek a fontosságát. Persze ez – szerencsére – nem minden esetben van így. Illetve lehet, hogy valaki látott már mondjuk egy videót, amiben valamiféle képszerkesztő programot, vagy videó vágást csinál valaki. A profizmus valahol ott kezdődik, hogy egy profi úgy csinál nagyon bonyolult, már-már lehetetlennek tűnő dolgokat, mintha az a világ legegyszerűbb, legtermészetesebb dolga lenne. Sokan emiatt azt is gondolják, hogy tényleg ennyire egyszerű a dolog.


Én azt gondolom, hogy ha a válaszod a kérdés mögött rejlő probléma megoldásához csak egy lépéssel is közelebb visz, akkor érdemes volt válaszolni. Lehet, hogy az illető ettől nem fogja megoldani a problémát, vagy évek kellenek, mire összeáll benne valami kép, még az is lehet, hogy idejekorán feladja, de legalább annyit megtanul belőle, hogy helyesebben látja a dolgok nehézségét, összetettségét. Ez már valami.


> Telóra, te barom! - ha nem is ez a stílus az általános, de nem egy ilyennel találkoztam.


Semmi gond, nem kell felvenni ezeket. Ha tíz esetből kilenc ilyen jellegű válasz, akkor a tizedik miatt már érdemes válaszolni. Illetve lehet, hogy a stílusa ilyen, de idővel benőhet a kérdező feje lágya, és ha akkor rázódik a helyére benne valami, akkor szintén megérte.

2015. aug. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az szép...("telóra te barom") Jó tudni, hogy van aki ennyire értékeli, hogy teljesen önszántadból az idődből adott esetben nem is olyan keveset arra áldozol, hogy neki segítesz...És igen, nagyon jól leírtad 4es:)
2015. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!