Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ausztriában dolgozom részmunka...

Alexandra0222 kérdése:

Ausztriában dolgozom részmunkaidőben. Heti 15 órában. Kollektív szerződésem van bár abban a túlórát meg sem említik. Ettől függetlenül ki kell fizessék nem?

Figyelt kérdés
A főnököm azt mondta, hogy a túlóra az csúszik egy hónapot mindig. Nos március 16-án kezdtem el ott dolgozni. Májusban és Júniusban volt túlórám amiket azért nem kaptam meg eddig, mert júniusban kaptam nyári pénzt. Most ezekre a túlórákra várok. Plusz Júliusban is többet dolgoztam az a pénz sem érkezett meg. Július 28-án felmondtam.2 hetet kell ledolgoznom. Meg kérdeztem és azt mondták, hogy a májusi meg a júniusi túlórámat most megkapom viszont a júliusit csak augusztus végén. Ez lehetséges? Nem az utolsó munkapomon kell kifizetnie mindent? Túlórákat plusz erre a két hétre járó pénzt és úgy tudom a karácsonyi pénz negyed részét is? Főleg, hogy felmondási időben is túlórázom! Hiába mondtam neki az arbeiterkammert a főnököm kedves barátnője aki rendőrnő ugyan úgy azt mondja hónap végén kapom meg a júliusi túlórámat! Mit csináljak? Van valahol erről szóló törvény vagy bármi amit esetleg be tudok vinni megmutatni arra hivatkozva, hogy augusztus 14-én minden pénzt ki kell fizessen nekem? Köszönöm előre is a válaszokat és a segítségeteket. Már csak egy hetem van arra, hogy ezt elintézzem.

2015. aug. 9. 13:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!