Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondjon valaki olyasmi praktik...

Mondjon valaki olyasmi praktikát amivel könnyebben el tudnék aludni este? :S tudni illik elég nehezen megy. :S

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Fáraszd le magad.
2010. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De spotrolok is rendszeresen..
2010. márc. 8. 22:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha egyedileg tudod szabályozni a szoba hőmérsékletét, ne legyen se túl hideg, se túl meleg. Állítólag az ideális hőmérséklet 18-19°C (bár én ebben vacogok). Próbálgasd, mikor nincs meleged, mikor nem fázol. :)

Lehetőleg ne legyenek élénk, izgató, vibráló színek a hálószobában; kerülendő a piros, a citromsárga. Előnyös lehet a halványkék, úgy tudom.

Húzd le a redőnyt, csukd be az ablakot, de valahogy mindenképp járjon a levegő a szobában. Légszomj miatt is nehéz aludni, elaludni.

Rendezd el úgy a környéken lévő fényforrásokat, lámpákat, hogy semmiképp se süssenek a szemedbe [például ha családtag járkál].

...és csönd legyen, szűrd ki a zajokat. Ha főút mellett laksz, ez majdnem lehetetlen, de talán megoldható.


Apámnak segíteni szokott, ha elalvás előtt tévét néz, mert könnyen elszunyókál rajta. Beállítja kb. 15-25 percre az időzítőt, és mire elalszik, a háttérzaj is megszűnik, kikapcsol a készülék.


Sok sikert. Ennyi jutott eszembe.

2010. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én olvasni szoktam. Egy óra után kidőlök.

Ha meg csak nem érzem magam "annyira" fáradtnak, hogy könyvet olvassak, elolvasok egy újságot (vagy csak 1-2 cikket).

2010. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:D
2010. márc. 8. 22:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Számolni kell. Én este 3-ig számolok. és már el is alszok.

De van hogy 1/2 4-ig.

Vicc volt:)

2010. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Viccet félretéve, én is nehezen alszom el mindig. Amikor este monjuk 8-10-ig vagy tovább intenzíven táncoltam a táncházban, mikor lefeküdtem rögtön elaludtam. Akkor sokkal kipihentebb voltam.
2010. márc. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
próbáld ki a citromfű teát!
2010. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!