Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Au pair Ázsiában?

Au pair Ázsiában?

Figyelt kérdés

Jelenleg Angliában au pairkedek, de ezt követően szeretnék Ázsiában, elsősorban Japánban au pairkedni.

Alapszinten beszélem a japán és kínai nyelvet is.

Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Vagy tudtok esetleg, olyan ügynökséget, aki Japánba közvetít?



2015. aug. 15. 11:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennek sajnos több akadálya is van:

1. A klasszikus japán családmodellben az anya nem dolgozik, hanem a háztartást vezeti, következésképpen nincs szükségük bébiszitterre.

2. Ha mégis szükségük lenne rá, akkor azért, hogy a gyerek megtanuljon angolul - ez esetben angol anyanyelvűeket keresnek, tehát magyarként semmi esélyed.

3. Munkavállalói vízumot szerezni elég nehéz, "au pair" munkakörbe pedig egyenesen lehetetlen. Vízum nélkül 90 napot tartózkodhatsz az országban, és nem dolgozhatsz pénzért (ingyen igen :P).

2015. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A klasszikus családmodellben lehet, de már egyre több az olyan család, ahol a nő is dolgozik, másrészt, ha otthon is van, akkor is el kellhet a segítség (pl.: ahol Angliában au pairkedtem ott sem dolgozott az anya).


Az au pairkedés kulturális csereprogramnak minősül, amiért nem fizetés, hanem zsebpénz jár (ez a zsebpénz Angliában annyi, mint Magyarországon egy átlag fizetés), így nem kell munkavállalói vízum.


Várom a további válaszokat! :)

2015. aug. 16. 10:36
 3/16 A kérdező kommentje:

Ja, és még ott vannak a Japánban dolgozó külföldi (európai) családok. Már találtam is egy francia családot, csak sajnos ügynökség nélkül nem merek belevágni (mert ugye Japán, mégsem Anglia).

Szóval ha tudtok Japánba közvetítő ügynökségről ne tartsátok magatokban :D

2015. aug. 16. 10:54
 4/16 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy Japánban ennek nincs piaca - a már említett okok miatt. Értem én, hogy vannak külföldi családok Japánban, de ez kb az össznépesség 2%-a.

[link]

Az itt felsorolt ügynökségek azzal foglalkoznak, hogy japánokat visznek külföldre au pair-nek, nem pedig fordítva.

Az egyetlen kivétel ez:

[link]

...de itt kemény 1 darab hirdetés van, az is 5 évvel ezelőtti.

Ráadásul a követelményekben szerepel, hogy folyékonyan tudj japánul. Illetve írják azt is, hogy nehezebb családot találni, ha nem tudsz egy évig kint maradni (ismétlem, turistavízummal 90 napot tartózkodhatsz az országban).


Esetleg az itt látható linkeken próbálkozhatsz:

[link]

2015. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ok, köszi a választ. :)


Még nem néztem utána a vízumos dolognak, de ha abba gondolunk bele, ha pl. 1 éves nyelvtanfolyamra mennék ki, arra is van lehetőség, és gondolom megfelelő vízum hpzzá, ez is kb. majdnem ilyen, szóval nem hiszem, hogy ezzel a részével nagy gond lenne.


Várom a további ötleteket. :)

2015. aug. 16. 15:53
 6/16 anonim ***** válasza:

Pedig hidd el, hogy a vízum lesz a legnehezebb része :D

Munkavállalói vízumot ugyebár nem kapsz ilyen jellegű munkára.

Working holiday vízum Magyarország és Japán között sajnos nem létezik.

Ha tanulni mész ki, az megint más tészta, ahhoz is van külön vízum - amivel megint csak nem lehet munkát vállalni (ezt erőteljesen hangsúlyozzák, és szigorúan ellenőrzik). Másrészt, ha valóban tanulni mész ki, akkor időd s lesz mellette bébiszitterkedni.


Ha mindenképpen szeretnél kimenni Japánba, akkor azt javaslom, hogy turistavízummal menj, az Angliában összespórolt pénzed talán elég egy hosszabb kint tartózkodásra is, ha mégsem, akkor önkéntes munkát lehet vállalni, és akkor legalább a szállásra meg a kajára nem kell költened.

2015. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

Azt hallottam innen onnan..., hogy úgy is meg lehet oldani ezt a vízumos dolgot, hogy 90 nap után átutazok egy szomszédos országba, majd vissza és akkor újra kezdődik a 90 nap :D Legalábbis egy Tajvanban élő ismerősöm, így csinálja, nem tudom, hogy ez Japánban mennyire kivitelezhető :D


Eddig ott tart a dolog, hogy egy németországi ügynökséggel vettem fel a kapcsolatot, mivel nagyon sok német oldalt találtam erről a témáról.

De ott azt mondták, hogy Németországban nincs, olyan közvetítő cég, aki Japánba közvetítene au paireket, ezért próbáljam meg magánúton (pl. aupairworld) de legyek nagyon óvatos.

Szóval még mindig nem vagyok sokkal előrébb :D

2015. aug. 17. 18:20
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, létezik ilyen megoldás is, csak ha pl átmész Koreába, akkor nem árt néhány napot (vagy hetet) ott töltened, hogy kevésbé legyen feltűnő, amit csinálsz :P

Hallottam már olyan esetről, hogy alig akarták visszaengedni a delikvenst. Hozzátenném még azt, hogy ha kiutasítanak az országból, akkor 5 évig nem mehetsz vissza - ami engem pl elrettent attól, hogy ilyesmit csináljak.

Meg szerintem a család sem nézné jó szemmel, ha lelépnél hetekre Koreába csak azért, mert félig-meddig illegálisan tartózkodsz náluk :D

2015. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én annyiban tudok hozzászólni a dologhoz, hogy én ösztöndíjjal tanultam kint Japánban, ahol 1 éves tanulói vízumom volt, és kaptunk eligazítást, hogy NAGYON ne merjünk feketén munkát vállalni, mert tényleg nagyon ellenőrzik, és ha lebukunk, kiutasítanak.

Nagyon szigorúan veszik a vízum dolgát, és tényleg nem könnyű.

Japánban sokkal kevésbé engednek be külföldi munkavállalókat, egyáltalán nem olyan, mint Anglia.

Ha mégis keresnek valakiket, akkor azoknak tényleg vagy folyékonyan kell tudnia japánul és/vagy angol anyanyelvűnek kell lennie.

Én is azt javaslom neked, mint az előző válaszoló: próbálj meg inkább turistaként/önkéntesként kimenni, vagy esetleg home stay-jel egy családhoz, bár ott is inkább angol anyanyelvűeket keresnek...

2015. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Persze én is normális keretek között akarom ezt megoldani, szóval majd megérdeklődöm a nagykövetségen, mert biztos van ennek valami útja módja, amiről mi nem tudunk :D

De továbbra is hangsúlyozom, hogy ez NEM minősül munkának, tehát semmiféle feketén való munkavállalásról nincs szó...


De én még mindig úgy vagyok vele, hogy először host család legyen :D


Illetve ez az önkéntes dolog sem hangzik rosszul, bár eddig ezen még nem nagyon gondolkoztam. Ezzel kapcsolatban valami infó? Milyen lehetőségekről tudtok?

2015. aug. 17. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!