Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha senkit nem...

Mit csináljak ha senkit nem érdekel amit mondok neki?

Figyelt kérdés
Mindig is úgy éreztem hogy untatom az embereket bármit is mondok. Most lesz szeptemberbe hogy megismertem a mostani legjobb bnőmet, de még mindig nem nagyon tudunk olyan dolgokról beszélni ami mindkettőnket érdekelné. Igazából nincs vele úgy baj, rendes meg minden, de mégsem olyan mint én. Nem ugyanazok érdekelnek minket és nem tudom hogy így meddig leszünk még barátnők. Őt a tenisz, síelés és hasonló dolgok érdeklik, engem inkább a divat meg ilyesmi. Mindig mikor beszélgetünk úgy látom rajta hogy nem érdekli az amit mondok neki. Nemrégiben megkérdeztem tőle hogy ez valóban így van-e, és azt mondta hogy mostanában azért jobban érdekli mint mikor bnők lettünk. Ez valamilyen szinten jót jelent, de örülnék ha jobb lenne vele a kapcsolatom, és bármiről tudnék vele beszélgetni és ő is hozzá szólna, tanácsot adna. Sokszor jártam már úgy az előző "legjobb" barátnőimmel, hogy inkàbb más bnőt kerestek maguknak. Ez valószínű azért volt mert elég unalmas személyiség vagyok, de nem tudom hogy hogy tudnék ezen változtatni. Nem szeretném hogy ő is elmeneküljön tőlem. :/ Rajta kívül még Anyukámnak szoktam elmondani a problémáimat, vele szoktam még sokat beszélgetni. De viszont ő neki is van elég baja, szóval sokszor rajta is látom hogy nem igazàn hiányzik neki hogy fárasszam a hülyesègeimmel. Dédi mamámmal is gyakran beszélgetek, de szintén rajta is azt látom hogy nem igazán érdekli a dolog. Barátom is van, de ő sajnos nem arra fele lakik amerre én, és vele is szívesen beszélgetek, de vele csak facebookon tudok, és az ugye nem olyan jó, és szerintem neki se hiányzik hogy a problémáimmal fárasszam. Egyébként sose voltak nagyon barátaim, mindig 1-1, de vagy az élet hozta úgy, hogy nem tartottuk tovább a kapcsolatot, vagy kerestek maguknak más barátnőt, vagy pedig össze vesztünk és azóta nem beszéltünk egymással. Amúgy én nagyon unalmas személyiségnek tartom magam, az osztályomban sem vagyok vmi népszerű, és fogalmam sincs hogy akkor kivel beszélhetném meg a problémáimat. Kérlek segítsetek :(

2015. aug. 20. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Tudod valószínüleg azért nem érdekel senkit amit mondasz, mert a normális (aggyal megáldott) embereket nem érdekli a divat, legújabb trend, szép manikűr és a többi.

Amúgy hogy lehet neked legjobb barátnőd ha nem tudtok normálisan beszélgetni? Szerintem ez csak egyirányú.

Előbb magadat kéne kiismerned és megpróbálni egyedül megoldani a problémáidat. Legyél önálló! Ne mindig másokra kelljen már támaszkodnod...

Amúgy soha nem fogsz olyan embert találni, akit igazán érdekelnének a bajaid. Az emberek önzőek.

2015. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerek olyanokat, akik legjobb batátnők, pedig ég és föld a két lány, szóval ez ne zavarjon. Minden embernek más az érdeklődési köre, de ettől még lehettek jó barátok. Egyébként én is mindig így érzem magam, nem akarom senkinek elmondani a problémámat, mert félek, hogy senkit nem érdekel és hogy önzőnek tartanának, amiért csak a saját problémámmal foglalkozom.

Ne gondolj olyanokat, hogy nem érdekli a barátnődet a mondanivalód! Nem tudhatod. Ha meg tényleg nem érdekli, vagy megmondja, vagy leráz valamilyen ürüggyel. Egy ilyen félreértés miatt rámehet a barátságotok.

Ismeretlenként nem tudok véleményt mondani rólad, de biztos, hogy nem vagy unalmas. Minden ember más, épp ezért senki sem unalmas. Képzeld, milyen lenne, ha mindenki egyforma lenne.

Az előző álszent "barátnőiddel" meg nem kell foglalkozni, jobban is jártál, mert kiderült, hogy milyenek is valójában. Rosszabb lett volna, ha sokéves barátság után szúrnak hátba.

Apukáddal mi a helyzet? Őt nem is említetted.

Az nem baj, ha valaki nem népszerű az osztályban. Mit érsz vele? Persze, jó, meg tök menő, és amikor aktuális, tényleg fontos tud lenni, de nem ez a pár év fogja meghatározni az életedet. Ne így fogd fel! Azért mert a "menő" gyerekek kitalálták, hogy ők mekkora rajok, az a saját hülyeségük, ettől nem kell kevesebbnek érezned magad!

Barátokat meg nem csak az osztályból szerezhetsz. Esetleg más évfolyamokból, vagy az interneten is összebarátkozhatsz valakivel. Pl. az egyik legjobb barátnőmet úgy ismertem meg, hogy mindketten beléptünk egy facebook-os csoportba.

Szóval, ne add fel, biztos találsz igaz barátokat. Azt gondolhatod, hogy "Könnyen beszél az, akinek vannak barátai!". De az emberek (jobb esetben) úgy tudnak csak kapcsolatokat kialakítani, ha magukat adják. Csak próbálkozz!


Bocsi a hosszú válaszért, remélem segítettem, ha csak egy picit is! :)

2015. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat második válaszoló :) sokat segítettél!
2015. aug. 21. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!