Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék rendelni Ebay-röl...

Szeretnék rendelni Ebay-röl pár apróbb dolgot, de Szerbiába. Lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Már olvastam sok cikket(még nem is regisztráltam),hogy mit hogyan. Mégis ez a Vám dolog aggaszt,hogy ez a költség mikor merül fel?

A másik pedig,h mindenhol az Eu-s orszagokat irja,h nincs ado. De Szerbia nem az.

Ha akarok rendelni valamit,letezik olyan,h a rendelés leadásánál mutatott összegtől végül csak több kerül levonásra?



2015. aug. 24. 12:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden orszag maga szabja meg hogy mennyi vamot es adot vet ki.

A magyar vamokrol itt olvashatsz:

[link]


Vagyis magyar cimre ha erkezik csomag Union belul akkor nincs se vam se afa (ado).

Ha Union kivulrol erkezik, akkor is csak bizonyos osszeg felett kell fizetni.

Mivel rengeteg csomag erkezik az orszagba nincs idejuk/emberuk minden csomagot megallitani es eljaras ala venni.

Nem tudom mi alapjan szurik ezt ki de en mar tobb csomagot is kuldtem Magyarorszagra (Union kivulrol) ami sokba kerult vagyis afat kellett volna ra fizetni ha megfogjak a hataron, de nem fogtak meg, siman kezbesitettek a csomagot.


Amikor a parom kuldott a szuleinek, azt a csomagot megfogtak es a szulok kaptak egy levelet, hogy itt es itt tessek xy penzt befizetni afara/vamra.

Mivel mi szamlaval tudtuk bizonyitani hogy a csomag erteke nem haladta meg az osszeget, ami felett mar kotelessegunk lett volna fizetni, igy a csomagot tovabbkuldtek es nekunk nem kellett fizetni.


Nem tudom Szeribiaban ez hogy mukodik, csak azert irtam a magyart, hatha segit de szerintem inkabb szerb vamhivatal vagy szerb posta oldalan erdeklodj.


Ha Kinabol rendelsz ilyen filleres aprosagokat nem hiszem hogy a szerb allam vamot/adot fizettetne veled.

2015. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!