Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnák meg így...

Hogyan tanulhatnák meg így beszélni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik ahogy például Puzsér Róbert beszél. Vagy Dancsó,Szirmai, vagy Puzsér társai a focis műsorban a Sportklubbon. Hogy lehet megtanulni ilyen választékosan,nyugodtan, őőő zés nélkül beszélni?

2015. szept. 6. 00:13
 1/3 2xSü ***** válasza:

A választékosság szerintem javarészt annak a kérdése, hogy ki mennyit és milyen minőségű szöveget olvas. Tehát ez alapvetően műveltség kérdése, de részben lehet intelligencia kérdése is. Az, hogy ki mennyire gördülékenyek, folyékonyan, megakadás, őzés nélkül beszél, az meg javarészt gyakorlat kérdése. Ők azért rutinosak ilyen téren, nem tegnap és nem tavaly kezdték. Illetve ez felkészültség kérdése is, ha tudod, hogy mit szeretnél elmondani, milyen gondolatsorra szeretnéd felfűzni a mondandódat, akkor könnyebb azt követni. Koncentráció kérdése is, hogy tudatosan figyelj arra, hogy éppen mit mondasz. Meg természetesen valamennyire habitus kérdése is, van, aki úgy egy baráti társaságban is gyorsan, gördülékenyen beszél, van aki meg egy baráti társaságban is dadog, hebeg-habog, csapong.


De összességében: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás…

2015. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha van még valami várom bárkitől. :)
2015. szept. 6. 11:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Az sem baj, ha tudsz azon a nyelven, amelyiken beszélni szeretnél.

Itt van pl. a tanulhatnák. De kik tanulhatnák?

Ők megtanulhatnák a leckét.

Én megtanulhatnék magyarul.


Puzsér alpári stílusát én nem tartom követendőnek, Dancsó egy ***fej. Szirmait nem ismerem.


Választékos fogalmazáshoz nagy szókincs kell, ami klasszikus szépirodalom olvasásával tanulható meg.

2015. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!