Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen könnyen vagy nehezen...

No Name 80 kérdése:

Milyen könnyen vagy nehezen lehet megtanulni otthon metál ritmusgitáron (olyasmin mjnt amkn James Hatfield játszik) játszani?

Figyelt kérdés
Ő a példaképem és szívesen játszanék olyan gitáron de nem tudom hogy érdemes-e belvágni. Még fiatal vagyok és nem célon feltétlen olyan szintet elérni de kb. mennyi időbe telik mire le tudok játszani egy normális szólót?

2015. szept. 10. 18:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze töltenék le hozzá programot de tanárhoz nem szeretnék járni és csak otthon játszanék nem tervezek bandát alapítani.
2015. szept. 10. 18:16
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

A kérdésed egy nagy zagyvaság.

1. A "ritmusgitár" az nem egy hangszer, hanem egy zenekarban betöltött szerep.

2. James Hetfield-nek írják a nevét helyesen.

3. Egy hangszeren jól megtanulni nem sohasem könnyű, sok sok év munkája kell hozzá, ráadásul célirányosan, hatékonyan.

4. Érdemes-e belevágni... Milyen szempontból? Nem valószínű, hogy meg fogsz belőle élni, ilyen szempontból nem, nem érdemes. Jól fogsz-e szórakozni közben? Igen, nagyon valószínű, ilyen szempontból érdemes.

5. Most akkor, hogy jön ide a szólózás? Egyébként ez egy megválaszolhatatlan kérdés. Ugyanazt a szólót le lehet játszani 2 hónap után is atomszarul, de attól még el lesz játszva. Meg el lehet játszani 10 év után is, úgy, hogy mindegyik hang és technika a helyén van.

2015. szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tovább is van, mondjam még?

6. "Persze töltenék le hozzá programot" Mihez? Ez nem egy hardver.

7. "de tanárhoz nem szeretnék járni" Akkor nagy mértékben lelassítod a tanulás folyamatát.

8. "és csak otthon játszanék nem tervezek bandát alapítani" Persze, a legtöbben így kezdik, de ez egyrészt semmit nem befolyásol (max azt, hogy milyen felszerelést érdemes venned), másrészt később úgyis megváltozik.

2015. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

James Hetfield nem szóló, hanem ritmus gitáros. A szólókat a zenekarban nem ő játssza.(2 kivétel van a Nothing szólüja, illetve a Masterben ketten szólóznak Kirk-el) Az Ő feladata a nagyon pontos ritmus részek gitározása. Tényleg a legfontosabb a pontosság és a precizitás.

Szerintem vágj bele, ha kedved van hozzá. Nagyon sok tabot lehet találni neten ami alapján neki állhatsz megtanulni és ahogy az előző írta jól fogsz szórakozni.

Egyébként nekem is nagy kedvencem ő mind zenészként, mint emberileg. Szóval hajrá én azt mondom.

2015. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Hetfieldet véletlen írtam úgy a programot meg tanulóprogramnak gondoltam.
2015. szept. 10. 19:14
 6/7 A kérdező kommentje:
És nem megélni szeretnék hanem csak szórakozni
2015. szept. 10. 19:14
 7/7 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat
2015. szept. 10. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!