Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nehéz bejutni a kisképzőbe a...

Sári...j kérdése:

Nehéz bejutni a kisképzőbe a mozgókép szakra?

Figyelt kérdés
Amit látok azt általában elég jól le tudom rajzolni, kivéve a portrékat... azt nem tudok. Már készítettem sok stop motion filmet és 2-vel díjat is nyertem a gyerekszem film fesztiválon. (Youtubon fenn vannak: Csigusz és az eső; Péterfy Bori:Játék) szerintetek van így esélyem? Felvesznek?

2015. szept. 12. 15:58
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Én mozgókép szakon vagyok, szóval tudom miről beszélek. :D

Hát, filmek ide vagy oda (ne érts félre, nagyon-nagyon jó és nagy előny hogy ezeket megtudtad csinálni, megnéztem youtubeon és nice!) de ha a rajzos felvételi nem megy akkor már nincs miről beszélni.

Nem tudom mennyire ismered a felvételi eljárást, de a közel 4 és fél órás rajzi felvételi alatt ezeket kell megcsinálni: portré, hokedli vödörrel, színes csendélet és a kreatív (erre eddig 2 feladatot adtak és 2x15 percet, de tavaly egy feladat volt, és fél óra rá). És mellé be kell vinni 3 darab A/3-as otthoni munkát.

Ha ezt megugrottad, jön utána a szóbeli. Nem vagyok 100%-ig biztos hogy idén lesz-e, de mivel tavaly volt, nagy a valószínűsége hogy most már a felvételi rendszerhez tartozik. Először is: nagyon jó pont, ha mondod hogy értesz a videóvágáshoz, Photoshophoz és a többi, de nem ez az egyetlen mérce. Én osztályomban is a 9 főből 2-en értünk valamennyire a Photoshophoz nagyon amatőr szinten. Nem ez az elválasztó hogy érteszt-e hozzá vagy sem, hanem az hogy érdekel-e téged a szak, és látják-e benned a potenciált.

Esélyed így is-úgy is van, hiszen elmész a felvételire és megjelölöd. Teljesen kiszámíthatatlan hogy milyen lesz a mezőny, és mennyien akarnak az adott szakra menni.

Szerintem menj előkészítőre amit a Kisképzőben tartnak! Kicsit drága, de nagyon-nagyon megéri! A suli oldalán már kint is vannak róla az infók!

Ha van még kérdésed a sulival/szakkal kapcsolatban, nyugodtan írj!:)

2015. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!