Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerint az ember hogy lehet...

Szerint az ember hogy lehet intelligensebb és fejletteb gondolkodású?

Figyelt kérdés
Az , hogyha az ember sokat olvas az részben valahogy fejlesztheti is neki a gondolkodását ? Csak azért is mert egyszer azt olvastam még az interneten , hogy olvasás során nő az ember agyának a struktúrája és jobban rálát ok-okozati dolgokra / összefüggésekre . Amúgy meg mit jelent az a szó , hogy összefüggés ? Ezen lehet érteni azt is , hogy most mondok egy egyszerű példát pl.: elmentem boltba , mert éhes vagyok - és ebben a mondatban a "mert" már egy összefüggés arra , hogy miért mentem el a boltba ? Na akkor a következő , hogyha az ember még ez mellet pluszba tanul akármit tökmindegy bármit azzal is már valamivel intelligensebb lesz és fejletteb a gondolkodása ? Meg az , hogyha valaki szavakat tanul német szavakat vagy német nyelvet már azzal is valahol fejlődik valamire ? Ezekről nekem valaki mesélne részletesebben ? Meg itt amúgy még értem azt is , hogy fejlettebb gondolkodás túl járunk a másik eszén vagyis áttudjuk verni. Előre is köszi
2015. szept. 23. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de idősebb korodban (ha szerencsés leszel) nagyot fogsz nevetni ezen a kérdéseden.


Az agyad, mint szerved nem fog változni, egyáltalán semennyire, ha olvasol, ha nem.


Az, hogy mennyire vagy kultúrált, vagy okos, egyrészt két külön dolog, valamint sok dologtól függ.


Az 'összefüggés' valóban olyasmit jelent, mint amit leírtál, de az egy nagyon túlegyszerűsített példa.


A fejlettebb gondolkodás nem azt jelenti, hogy te átversz másokat, sőt, ha te át akarsz verni másokat, lehet, hogy okosabb vagy náluk, de biztos, hogy nem fejlettebb!


Ez a téma (sokkal inkább témakör) iszonyatosan összetett, rengeteget lehetne róla írni, sőt, tudományos ágazat (ok) is foglalkoznak vele, ezért kicsit pontosítanod kell ezen.


Az olvasottságra még visszatérve: ha sokat olvasol, művelt leszel, de ez azt jelenti, hogy okosabb is?

Persze, tudni fogod, hogy évszázadokkal ezelőtt hogy beszéltek a parasztok, tudni fogod, hogy a francia impresszionisták milyen módszerekkel vetették gondolataikat papírra (festészet, írás, stb), de ez tényleg okosabbá tesz? Nem mondom, hogy ezeket tudni nem jó dolog, hiszen, ha megvan benned a gondolkodás készsége (ez fontos) akkor ezekből nyilván tudsz következtetni )logikus gondolkodással összefüggéseket találni) és ezáltal jobban megérted a körülötted lévő világot.


Ezt mindenkinek magának kell megtapasztaalnia!


A gondolkodás készsége: Ez tipikusan egy olyan dolog, amit ugyan lehet fejleszteni, ha eleve fogékony rá az ember. Lehet csiszolni a logikát, bővíteni azt a teret, amelyet látsz (nem szó szerint), de vannak emberek, akik egy síkon gondolkodnak, akik nem képesek elvonatkoztatni, és vannak azok, akik képesek több szálon egyszerre gondolkodni (...). Nem mindenki születik azonos készségekkel, lehet, hogy valaki jól rajzol, a másik jól számol, a harmadik fut, a gondolkodással is így van, két ember nem gondolkodik ugyan úgy.


Oldalakon tudnék még ezekről írni.

A téma, amit tudok ajánlani, a filozófia maga. A filozófia a gondolkodás tudománya, amikor nincs kézzel fogható témád, vagy tárgyad, amikor tényelg csak gondolkodni kell, az a filozófia (ezt csak arra az esetre írom le, hátha nem tudnád).


Ha szeretnél valakivel beszélgetni hasonlókról nekem írhatsz bátran!


Utóirat: amiket leírtam, nagyon nagy vonalakban vázolnak csak fel dolgokat, a legnagyobb répszleteket sem említem, természetesen.

2015. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha intelligens akarsz lenni, akkor mindig alaposan tanulmányozd azt, ami VALÓBAN érdekel. Olvashatsz Te akármennyit, ha nem szeretsz olvasni, ellenben sokat tanulhatsz egy olyan dologból, ami érdekes számodra.


Pár általános ötlet: Rejtvények és fejtörők megoldása, Rubik kocka kirakása több módszerrel, kultúrák megismerése, tanulmányozása, regények olvasása...


Egy a lényeg. Ne akard teletömni a fejed mindennel. Helyette éld az életed, és ha valami megtetszik, csináld, használd, élvezd, tanuld, vagy amit lehet.

2015. szept. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval!
2015. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!