Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik gimnáziumot ajánlanátok...

Melyik gimnáziumot ajánlanátok Budapesten? A Szent László jó?

Figyelt kérdés

2015. szept. 23. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Általánosságban véve a Szent László Gimnázium egyértelműen a jobb, elismertebb középiskolák közé tartozik, olasz két tanítási nyelvű szekciója az ország egyik leghíresebb olaszos műhelyének számít. A természettudományi tagozatnak hála, pár évvel ezelőtt az iskola megkapta a "természettudományok kiváló középiskolája" kitüntetést az ELTE-től. Ha pedig a média érdekel, a tömegkommunikáció szak se lehet rossz választás, az ország első ilyen jellegű képzése volt ez.

A rajz és vizuális kultúra szakot azért tartják kiemelkedőnek, mert míg pl. a Kisképzőben egyértelműen ezen van a hangsúly és a többi tárgy háttérbe kerül, addig a Szent Lászlóban a fontos érettségi tárgyakra is nagy hangsúlyt fektetnek.

Az angol és német szekciók kevésbé híresek, azok a legkevésbé "erős" tagozatok a gimnáziumban.

Én azért szerettem oda járni, mert nagyon sok lehetőséget biztosított, elég csak a nyelvtanulásra gondolni: angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz és latin közül lehet választani, emellett harmadik nyelvként még japánul is lehet tanulni.

Nagyon sok a tanításon kívüli program is, pl. gólyabál, UNESCO-műsorok, diákigazgató-választási kampány, portya. Szerintem sok tekintetben megéri ide járni, ráadásul az intézménynek még mindig "nagy neve" van.

2015. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én angolra szeretnék járni , de gondolom az se rossz

2015. szept. 27. 06:25
 3/3 anonim válasza:

Az informatika tagozat az milyen a Szent Lászlóban?(Mennyire erős?)

Igaz nekem még van 1,5 évem az általánosban de már érdeklődöm az informatika iránt és szerintem jó suli ahogy hallottam.

2016. jan. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!