Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezekben az esetekben hogyan...

Ezekben az esetekben hogyan kell köszönni az illemtan szerint?

Figyelt kérdés

Első eset: Ha egy 30 éves nőt letegez egy 50-es nő vagy férfi, akkor a 30 éves automatikusan bátran tegezzen vissza? Szóval ez az 50-es részéről meghívás a tegezésre?


Második eset: Ha a 30-as nőt letegezik a 60-65 körüli új szomszédok, akkor hogyan köszönjön? Ebben a szituációban vagyok, a szüleim lehetnének, így évek óta az van, hogy ők letegeznek, én meg jó napot kívánok-ot köszönök és a párom is. Fura, de van bennünk egyfajta tisztelet irántuk, mert annyira normális emberek és talán emiatt is. Ők pedig nem mondják, hogy ez így nekik nem jó...


Harmadik eset: Keresztanyám jó pár éve mondta, hogy tegezzem. Keresztapu viszont nem mondta, holott tudja ezt. Most ha megyek hozzájuk úgy köszönök, hogy csókolom, szia. Annyira béna ez így. De az egyik szomszéddal is így állok, csak ott a fickót tegezem, a nőt meg csókolomozom és a másik fél nem mondja, hogy akkor tegezzem őt is. Nektek volt/van hasonló eseteitek?



2015. szept. 24. 04:36
 1/2 anonim válasza:

Akkor tegezhetsz valakit, ha feljogosít rá

Illemtan szerint az idősebb a fiatalabbnak, a nő a férfinak, a magasabb rangú az alacsonybb rangúnak ajánlhatja fel.

Munkahelyemen a 63 éves, velem egy státuszban lévő felajánlotta a tegezést.

A Dr, aki 7 évvel idősebb, nem

Így köszönök: jó napot kívánok, szia

Ennek ellenére a Dr sem hordja fenn az orrát, magázva is mindenről beszélgetünk.


Sosem okozott ez problémát

2015. szept. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De mivel már 31 éves felnőtt ember vagyok, engem sem tegezhetne le senki akit nem jogosítok fel. Még ha idősebb, akkor sem, szerintem. Ez zavar be nálam mindig.Mert így egy olyan szituba kerülök, amelyben úgy érzem magam mintha egy tizenéves gyerek lennék. Engem letegeztek, de én visszamagázódok.
2015. szept. 25. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!