Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lopás esetén mi lehet a...

Lopás esetén mi lehet a következmények?

Figyelt kérdés

Egy boltban találtam egy pénztárcát. A pénzt (4000ft) eltettem, de a pénztárcát és iratait visszaküldtem.

Ismeretlen tettes ellen tett feljelentést, a gond az hogy a boltikamerák ezt rögzitették.

Milyen büntetésre számithatok?



2015. szept. 25. 12:12
 1/7 anonim válasza:
33%
Egyszerűbb volna,ha vissza adnád..vagy ha nem adod vissza akkor életfogytik börtön+újjá építik az Alkatraz-t és te leszel az 1. rab..aztán kapsz magad mellé három meleget :)
2015. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Találtad. Tehát nem loptad el tőle. Örüljön hogy visszakapta az iratait, azok megújítása akár 60-80--100ft+ is lehet! Nem csinálhatnak semmit, nyugi. Azért ha lehetőség adódna vissza adni, add vissza. Bár aki elhagyta az a hibás..
2015. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Javít.: 60-80-100ezer-ft, és itt még bankkártyáról nem is beszéltünk..
2015. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyit tudsz a dolgokról, akkor már nyilván a rendőrség megkeresett. Akkor azt is megkérdezhetted volna, mi lehet a vége.

4000 még direkt lopás esetén is csak szabálysértés, nem bűncselekmény. Ha visszaadod a pénzt, akkor legrosszabb esetben közlik veled, hogy ejnye-bejnye, más következménye nem lesz.

2015. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es. Ez is lopásnak minősül. HA olyan helyen találsz valamit ahol van személyzet (jelen esetben pénztáros, boltvezető) portaszolgálat stb. és nem adod le lopásnak minősül
2015. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
50%
Remelem elviszi valami betegseg aki meg fel is jelent 4rongyert, legutoljara mikor talaltam penztarcat, leperkaltak erte 20.000 Magyar forintot. Autoklubbon keresztul ertem el a tulajdonost.
2015. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

a pénzt is elküldtem neki, remélem visszavonja a feljelentését!

2015. szept. 25. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!