Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 évesen élhetek egyedül...

16 évesen élhetek egyedül itthon míg anyukám külföldön van?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy 16evesen élhetek-e egyedül otthon ha anyukám minden hónapban 3 hetet külföldön dolgozik? Kell-e ilyenkor új gyámot kinevezni? (A szüleim elváltak es véletlenül sem szeretnek apával élni)

#jog #fiatalkorú #gyám #gondviselő #szülő külföldön
2015. szept. 30. 20:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt a hatóság orrára kötni...


Ez a ti dolgotok, ha anyád megbíz benned, hogy nem szeded szét a házat, akkor rendben a dolog. (Ha egy szülő a 16 éves "hülyegyerekét" még nem tudja/meri felügyelet nélkül otthon hagyni, akkor valamit nagyon elszúrt a nevelésében - magánvéleményem.)


Én 7 éves koromtól voltam egyedül hagyva nyaranta, egyre hosszabb időszakokra. Szüleimnek másik városban kellett akkor éjjel-nappal dolgozniuk. Nagyszüleim nem voltak, elvitte őket a háború. Az ilyen tömegtáborokat, napköziket, ahol ütötték-verték egymást a kölkök, ki nem állhattam, úgyhogy kiharcoltam, hogy elvagyok magamban. Értelmes gyerek voltam, nem okoztam semmi felfordulást, nem a csínytevéseken járt az eszem, ezt a szüleim is tudták, megbíztak bennem. Sőt, hamarabb megtanultam a házi dolgokat, stb. Szerettem is csinálni. Mire a szüleim megjöttek, nagyobb rend volt otthon, mint előtte. Ennyi. Összes szomszéddal jóban voltunk, és úgymond azok néha rám néznek, ha bármi gond adódna, de erre igazából sose volt szükség.


Szóval senkinek semmi köze hozzá, pláne 16 évesen...

Főleg egy olyan világban, ahol a 16 évesek már többet láttak, mint a szüleik, részegen kujtorognak az éjszakában, kocsit vezetnek, kxrnak, dohányoznak... Ehhez képest 3 hetet egyedül a lakásban, mi itt a kérdés? Majd előtte anya megmutatja, hová tette a mosóport, ha ez a probléma.


Jogilag gondolom más a hozzáállás. Itt két kérdés van: Anyád mit szól hozzá? És ha ő megengedné, akkor lenne-valaki rosszakaró, aki bejelentené, esetleg titokban kéne tartani apádék előtt a szituációt?


Mindenesetre mi anno nem problémáztunk ilyeneken, eszünkbe sem jutott akkor. Hát ezerszer inkább, mint valami gyámot, vagy bennlakásos intézetet!!! Anno kevésbé volt pihentagyú a világ, rengeteg utcagyerek lógott mindenfelé, akkor sem vizsgálgatták, ki hol alszik éjszakánként. Szomszédok közt meg senkinek nem jutott volna az eszébe, hogy ilyen feljelentésekkel nehezítsék tovább a helyzetünket, megvolt mindenkinek a maga baja, inkább azt kérdezték, miben segíthetnek, vacsoráztam-e rendesen...

2015. okt. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!