Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Fogyasszunk minimum ötfajta...

"Fogyasszunk minimum ötfajta gyümölcsöt/főzeléket naponta! " Létezik valami hasonló mozgalom Magyarországon is?

Figyelt kérdés

Ez a szlogen megy évek óta a nyugati országokban.

Ha van ilyen szlogen, hogy tudod/tudnád betartani? Bírnád anyagilag? Vagy nagyobb hangsúlyt fektetsz a húsételekre inkábbí, ugyanennyiért?


Nem kimondottan vegetáriánusok vagy vegák válaszaira lennék kíváncsi, de ha az vagy, szólj hozzá Te is!



2015. okt. 1. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy mondat, nem szlogen és nem mozgalom :D


kb olyan, mint a 'naponta egy alma, a doktort távol tartja'


Lehet eszerint élni, biztos egészséges, csak egy a kérdéses: öt fajta gyümölcs + főzelék? nem tudom, hogy a piacon kapni-e egyáltalán 5 különböző fajta gyümölcsöt (citromot nem veszem bele, mert én szeretem, de sokan nem szeretik hámozva enni)


De egyébként amikor van alkalmam én mindig eszem gyümölcsöt, főzelékeket viszont csak akkor, ha épp az van a menün

2015. okt. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem értetted meg a kérdést, vagy nem vagy eléggé tájékozott.

Ezt írtam:

"Ez a szlogen megy évek óta a nyugati országokban."

És ez így igaz, aminthogy az is, hogy ez ma már egészségügyi mozgalommá vált.

És nem öt gyümölcs PLUSZ öt főzelékről, hanem ötféle, nyers vagy egyéb formában folyasztott gyümölcsről VAGY/ÉS főzelékről van szó.

2015. okt. 1. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor félre értettem, bocsánat.


A lényeg attól még nem változik: én próbálok gyümölcsöt enni és egészségesen étkezni, de ezt manapság nem lehet mindíg kivitelezni.

2015. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szántóvető ***** válasza:
ilyen kajáktól egy nagy kontrollálhatatlan f_sás lenne az élet.anyagilag talán bírnám de minek gyötörjem a beleimet?napi fél vagy egy egész erős hegyespaprika lecsúszik valami húsétellel meg körettel vagy savanyúsággal,erről nem lehet lemondani.ezek mellett meg ennyi minden nem fér bele az adott napba amiket felsoroltál.
2015. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A helyzet az, hogy egy francia cikket fordítok egy magyar tanulmányhoz, és kerestem valamilyen hasonló intézkedést magyar egészségügyi témákban.

Mivel nem Magyarországon élek - és a neten sem találtam ilyesmit -, itt tettem fel a kérdést.

De ezek szerint ott nics ilyesmi.

2015. okt. 3. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!