Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A suli elvégzése után ti...

A suli elvégzése után ti milyen hamar tudtatok elhelyezkedni a szakmátokban? És az mennyire általános dolog, hogy én a vizsgák után több, mint 1 évvel sem vagyok képes a szakmámnak megfelelő munkahelyet találni?

Figyelt kérdés

Tavaly júniusban kaptam meg a bizonyítványom (informatikai rendszergazda), a tantárgyak többsége 4-es körüli átlagú lett, az OKJ bizonyítványba 4-est kaptam. Azóta több helyen is dolgoztam már, takarítói állás gyorséttermeknél, mosogatás a konyhán, meg gyárakban betanított munkásként ill. kisebb-nagyobb részmunkaidős állásaim is voltak, de egyik sem kapcsolódik semmilyen mértékben se az informatikához. Természetesen közben hétvégenként nyáron jártam napszámba is. Az eddig felsorolt munkákból ami pénz bejött, az el is ment számlákra, kajára, meg kisebb-nagyobb kiadásokra.

Eleinte természetesen egy pár helyről vissza is hívtak ilyen informatikai cégektől állásinterjúra, de végül azt mondták, hogy nem lennék nekik alkalmas, így végül dolgoztam tavaly össze-vissza mindenfélét, szarér'-hugyér'.

Én csinálok valamit rosszul, hogy képtelen vagyok a saját szakmámnak megfelelő állást találni, ha meg találok, akkor elutasítás a vége? Min kellene változtatnom, hogy elfogadják a jelentkezésem? Nektek egyébként mikortól indult be az élet ilyen szempontból?

22/F



2015. okt. 10. 02:09
 1/4 szántóvető ***** válasza:
szoktál jelentkezni állásokra?ez elvileg hiányszakma,elég furcsa hogy nem vesznek fel sehova.töltöttél fel önéletrajzot álláskereső oldalakra?
2015. okt. 10. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindenhová feltöltöttem ahová csak lehet az életrajzomat. Szoktam jelentkezni állásokra, bár hozzátezem, nem túl sok informatikai hirdetés van az én településemen vagy annak a környékén. Volt már, hogy behívtak 7-8 helyen, de elutasítottak, azóta semmitmondó legalja munkákat végzek részmunkaidőben.
2015. okt. 10. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendszermérnöknek továbbtanulnék.
2015. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy, ha szarér'-hugyér'dolgozol, akkor érdemes lenne az egyik céghez elmenni önkéntesnek, pár hónapra, így már lenne egy kis gyakorlatod. Persze napi 4 órában.
2015. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!