Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy nyár alatt fel tudok...

Egy nyár alatt fel tudok készülni egy angol érettségire?

Figyelt kérdés

alapfokú vagy középfokú. mindegy. jövőre érettségizem és angolt nem igazán vágom. arra gondoltam hogy a nyáron megyek egy angol érettségire felkészítő tanárhoz. szerintetek meglehet csinálni egy nyár alatt hogy sikerüljön legalább 3-as ra az érettségi?


szókincsem nem az igazi. azon már dolgozok. fordítások nehezen mennek. feladatok, pl van egy szöveg és szavakat kell behelyettesíteni nem mennek. nyelvtani részt ha jól átnézem akkor megértem, de nem biztos hogy tudom használni mindíg. általában sikerül.


2015. okt. 11. 09:38
 1/1 anonim válasza:

Szia, szerintem egyetlen nyár alatt max A2 vagy B1 szintre tudod megtanulni, ami egy alapfok legerősebbikének felel meg, de ez függ a nyelvérzékedtől is. Ha nem tanulsz keményen nem nagyon fog menni. Úgy tudom, hogy egy alapfokú angol érettségi B1 szintű, amit nem is nagyon nehéz megtanulni. Ha minden nap foglalkozol a dologgal, pl.:angol szövegeket olvasol vagy hallgatsz (amcsi slágerek nem tartoznak bele) akkor szerintem sokat fejlesztesz magadon.

Én személy szerint B2-re készülök, sokkal nehezebb, mint gondoltam, de sok tanulással nem is nehéz:)

Az interneten sok remek gyakorlófeladat van, A1-től B1-ig csinálsz feladatokat szerintem meg fogod tanulni.

Remélem segítettem:)

14/L

2015. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!