Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni? Többi lent.

Valaki tud segíteni? Többi lent.

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, most hetedikes, céltudatos. Ezért is döntöttem úgy, hogy idén ki szeretném választani a középiskolát, hogy nyolcadikban már csak készülni kelljen a felvételire. És hát itt a gond. Az iskolaválasztással. Az álomsulim a pesti Eötvös József Gimnázium, oda szeretnék nagyon menni. Csakhogy Nógrád megyei vagyok, a karancslapujtői Mocsáry Antal Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulója, és hát ez nem a legerősebb általános iskola. Nem tudom, hogy innen felvennének-e oda, ugyanis azt olvastam, hogy ha ketten ugyanolyan felvételit írnak, a hátrányos helyzetű és az iskolával megegyező településen élő diákokat részesítik előnyben. Én hat évig kitűnő voltam, az ideit ugye még nem tudjuk, továbbá rendelkezem egy teljesen értelmetlen SNI-vel és néhány versenyeredménnyel. (Ezek számítanak?) Attól félek, nem vennének fel, mert vagy elrontom a felvételit, vagy a lakcímem miatt nem vesznek fel. (Valaki magyarázza már meg azt is, hogy mi az a hozott pont meg felvételi pontszám stb.!) És ha Felvennének, akkor meg attól félek, hogy kiröhögnek, mert nem vagyok az elit réteg tagja... meg hogy el fognak nyomni. Ettől félek. És ha felvesznek, hol fogok lakni??? Van kollégiuma a sulinak? Egyébként Budapesten még az Ady és a Karinthy tetszett, Győrben meg (ott is laknak rokonaim) a Kazinczy. :) Ezeknek van kollégiuma? Nógrád megyében nem szeretnék középiskolába menni, anyum azt mondta, hogy már a Bolyait sem nézi sokba. Mit tanácsoltok? Kifejezetten várom az említett gimik tanulóinak válaszait.

2015. okt. 12. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, az Eötvös nagyon nehéz... Minimum 80 pontos felvételit kell írni oda, de ha nagyon sokat készülsz, akkor lehet, hogy sikerülni fog :)

A felvételi pontszám a legtöbb suliban az alábbiakat jelenti: 50 pont hozott (általában matek, magyar irodalom és nyelvtan [átlag], egy nyelv, történelem és egy természettudományos tárgyat számolják), 100 pont központi felvételi és 50 pont szóbeli, így max. 200 pontot szerezhetsz.

Az Eötvösbe max. hozott pontokkal (50 pont) kell minimum 80 pontos központi a 100-ból.

A Karinthyba kevesebb kell valamivel.


Az Adyért szerintem nem érdemes feljönni Pestre sajnos, gyenge gimi.


És igen, van kollégium, az Apáczai Kolesz, az az Eötvöstől nincs messze.



Sok sikert! :) Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2015. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Karinthyban tagozatfüggő.

Angol kéttanon hasonló pontok szükségesek, mint az Eötvösbe. 48-50 hozott pont mellé minimum 80 pontos írásbeli és minimum 45 pontos szóbeli (50-ből).

A német kéttanon és emelt angolon kicsit kevesebb is elég, de 160 összpontszám alatt ott sem rughatsz labdába.

Kollégium itt is van. ....és - szerintem - nincs olyan, hogy kiröhögnek, elnyomnak amiatt, hogy nem vagy az elit réteg tagja.

A felvételnél pedig nem számít, hogy hol laksz, csak a pontszámaid számítanak.

Az Ady-ért tényleg nem érdemes Pestre jönni. Nem tartozik a jobb iskolák közé.

Érdeklődj esetleg a Madách (mig.hu) felől is. Az is jó suli. Bejutni hasonló pontokkal lehet, mint a Karinthy német tagozatára. Azt nem tudom, hogy van-e kollégiuma, de tudom, hogy a tanulók igen magas %-a vidéki, vagy vidékről jár be.

2015. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esetleg még valakinek van véleménye?
2015. okt. 14. 15:11
 4/7 anonim válasza:

A Karinthyban mindig vannak vidékiek. Koleszos is, illetve Budapest közeli helyekről bejárók is.

A közösség nagyon összetartó, így biztosan nem fognak lenézni, mert vidéki vagy. A kolesz jól megközelíthető a suliból. Nagyon jó hely.

2015. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Legszívesebben az Eötvösbe mennék. :)
2015. okt. 15. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg! Írd be elsőnek az Eötvöst, de írjál utána még 1-2 iskolát/tagozatot. ... és írj be utoljára egy gyenge iskolát, "mentőiskolát", ahova biztos felvesznek.

Nincs meghatározva, hogy hány iskolát írsz be.

A sorrendet utólag is lehet változtatni (ha úgy gondolod)(márciusban), amikor már tudod az eredményeidet.

2015. okt. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia, én a Kazinczyba járok és kollégista, a Kollégium az épülettel egybe van és én nagyon szeretem :) , remélem tudtam segíteni, sok sikert!
2015. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!