Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kérdésem közgyűlési szavazás...

Lívia2015 kérdése:

A kérdésem közgyűlési szavazáshoz kapcsolódik. Egy lakásból hány százaléknak kell jelen lennie, vagy meghatalmazással rendelkeznie, hogy érvényesen szavazni tudjon?

Figyelt kérdés
Van egy adott lakás, melynek számoljuk a teljes tulajdoni hányadát 100%-ban, mondjuk 4 tulajdonossal 25-25 %-os arányban osztoznak. Mikor érvényes az adott lakás szavazata? Mondjuk 50, vagy 60 % esetén?

2015. okt. 17. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy lakás - egy szavazat.

Azt bárki leadhatja,mindegy, hogy mekkora a tulajdonrésze. De ha a négyből hárman mentek el, akkor is csak egy szavazatotok van.

A szavazatotok pedig az egész társasházhoz képesti tulajdoni hányad arányába számít. tehát ha van 20 lakás, az össz alapterület 1000, a Te lakásod 60 nm, és van két 30 nm-es lakás a szomszédodban, akkor a te szavazatod annyit ér, mint a másik kettő együtt.

2015. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos ez nem így van. Egy lakáshoz tartozóan is kell a százalékos arány, amit én nem tudok és erre kérdeztem rá. Ha 4-ből csak 1 van jelen, ülhet, hallgathat, de szavazni nem fog.
2015. okt. 17. 15:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, az egy lakás, egy szavazat az rendben van, ezt sosem volt kérdés, mégha 10-en is tulajdonosok.
2015. okt. 17. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem, sajnos ez nem így van." - Hét, én ilyenről még nem hallottam, pedig rendszeresen járok közgyűlésre.

A jelenléti íven is csak a lakásszám, a hozzá tartozó tulajdoni hányad és egy aláírás helye szerepel. A párommal 1/2 -1/2 arányban vagyunk tulajdonosok, de még soha nem kérdezték, hogy ő hol van, miért nem szavaz. Az én szavazatom annyit ért, amennyi a közös lakásunk tulajdon-hányada az egészből.

De itt a hatályos törvény, ha találsz benne engem cáfoló részt, akkor gratulálok:

[link]


A 28.§ szakasztól rendelkezik a közgyűlésről.

2015. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt az egyet nem értem, ha kérdezek valamit és nem egészen azt a választ kapom, amit keresek, miért kell rögtön "gratulálni". Nem ez az első kérdésem itt, és majd mindig van valaki, aki beszól, fikáz és okoskodik. Köszönöm a gratulációt, majd utánanézek máshol is.
2015. okt. 17. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!