Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet nyerni a wellbiden?

Lehet nyerni a wellbiden?

Figyelt kérdés
Van ez a wellbid oldal egyszer azt olvastam hogy vannak botjai az oldalnak amik licitálnak ez igaz? A másik meg Hogy lehet e nyerni ha pl veszek kb 11000ft 1000bidet és licitálok egy több százezres tv-re ugy néztem hogy kb 1000 bid allatt mennek el én megprobálnék a végén belemenni amikor mindenkinek már kevés bidje van és északa amikor kevesen vannak így lehet rajta nyerni ha utána akár fele anyiért eladnám? Illetve ha van kb 100,000 tv-re akkor abból kevesebb pénzért simerülhet egy drágább tv-t is megszerezni nem? Segítsetek pls! Nem ismerem ezt az oldalt a bid rendszert igen de nem tudom hogy akik nyertek e már vagy használták azoknak hogy ment? Ezekre lennék kiváncsi. Válaszoljatok Pls!

2015. okt. 18. 02:12
1 2
 1/13 2xSü ***** válasza:
100%

> Van ez a wellbid oldal egyszer azt olvastam hogy vannak botjai az oldalnak amik licitálnak ez igaz?


Magában a rendszerben van ilyen funkció, és használják is.


> A másik meg Hogy lehet e nyerni ha pl veszek kb 11000ft 1000bidet és licitálok


Oké, csak a licitálást meg is kell nyerni. Ha 10 felhasználó van, aki ugyanúgy csinál, mint te, akkor 10% az esélyed, hogy nyersz. Ergo kb. minden tizediket nyered csak te. Akkor viszont hiába nyered meg 1000 BID-del, ha előtte meg kifizettél a semmiért 10 000 BID-et.


> és északa amikor kevesen vannak


Egyrészt a botok éjszaka is dolgoznak. Másrészt aki már rajtavesztett 1000 BID-et, az pont ugyanúgy gondolkodik, mint te, éjszaka (is) aktív.


> Segítsetek pls!


Oké. Segítek: Messzire kerüld el az oldalt, és minden hasonló oldalt. A rendszer úgy van kitalálva, hogy az oldal üzemeltetői profitálnak belőle. Nem is kicsit. Ők sem veszik meg olcsóbban a TV-t, mint te a boltban, de a felhasználók kifizetnek annyi BID-et, amiből bőven kijön a TV árának a kétszerese.


Pont az a csalás, hogy látszólag egy-egy termék olcsón kel el. De ehhez hozzá kell venni, hogy sokan viszont a semmit veszik meg drágán. Az első az érzelmeidre hatva azt a képzetet ülteti el benned, hogy te jársz jól. Pedig nem.


Sokan aztán azt csinálják, hogy nem is próbálkoznak olyan termékkel, ami túl népszerű. Vesznek olyan dolgot, ami kevésbé népszerű, csakhogy visszakapják a pénzüket. Ergo végeredményben olyan dolgokat vesznek meg, amire semmi szükségük, sokszor többet fizetve összességében, mint amennyiért a boltban megvennék.

2015. okt. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké kösz. A választ. Igazábból csak azért fondoltam a wellvidre, mert tv-t akarok venni aztán lenne rá egy százasom és azt gondoltam hogy abból kijöne egy pár ezer bid és így nagyobbat tudnák venni a százasból de a botok miatt is akkor inkább nem. De akkor jíl átvernek mindenkit. Csak ha a bot győz akkor az oldalé marad nem? És ezt nem tiltja törvény vagy valami ami megtiltaná a botokat? Meg ha ezt mások is tudják akkor miért licitálnak? Ilyen hülyék az emberek vahy tudnak valamit?
2015. okt. 18. 09:14
 3/13 A kérdező kommentje:
Mert azt a százast akartam mind bidra költeni mert hátha akkor sok biddel nagyobb az esély de akkor nem. A választ kösz.
2015. okt. 18. 09:20
 4/13 A kérdező kommentje:
A logika az volt, hogy mondjuk 110,000 ft-bol vennék 20,000 bidet és abból már égy kb 200,000 tv-t sikerülne megveni hollott én csak 110-et költöttem és sporolnák egy százast biztos. De ha ténleg van más is ami így nem enged nyerni akkor gondolom így se lehetne. Sajna. :(
2015. okt. 18. 09:36
 5/13 2xSü ***** válasza:

> Igazábból csak azért fondoltam a wellvidre, mert tv-t akarok venni aztán lenne rá egy százasom


Úgy azt tudom ajánlani, ami úgy korrekt eljárás: Annyiért vegyél tévét, amennyi pénzed van. Ha drágább tévét akarsz, gyűjtögess még.


> Csak ha a bot győz akkor az oldalé marad nem?


Nem. Amikor én láttam a rendszert, akkor úgy működött, hogy a felhasználók be tudtak állítani egy automatikus licitálást. Meg tudták adni, hogy milyen értékig licitáljon helyettük a rendszer automatikusan. Ergo nem az oldalnak van botja, hanem az oldal biztosít botokat a felhasználóknak. Persze kérdés, hogy van-e olyan felhasználói fiók, amihez nem tartozik valódi hús-vér ember, ezt elég nehéz lenne bizonyítani. Illetve az is kérdés, hogy nem tornázzák-e fel az árakat mesterségesen, nem létező licitekkel, hogy a terméket aztán ténylegesen elvivő ember többet fizessen a termékért is, illetve több BID-et használjon el. De gyanítom, erre semmi szükség nincs, így is nagyon jó üzlet az egész.


> De akkor jíl átvernek mindenkit.


Tulajdonképpen igen is, meg nem is. Igen, de nem a botokkal, hanem azzal, hogy azt a látszatot keltik, hogy az oldalon nagyon olcsón vehetsz meg termékeket, ehhez csak egy elenyésző összegű BID-et kell venni. De valójában ha valóban eljutsz addig, hogy megveszel egy terméket, a termék ára a tizede, huszada annak az összegnek, amit BID-re költöttél. Csak éppen ezt nem hangsúlyozzák. A dolog azért nem átverés, mert tulajdonképpen a rendszer működése világosan le van írva a szabályzatban, csak hát az emberek többsége ebbe nem gondol bele, hogy milyen következményei vannak a rendszerbe való beszállásnak. Mondjuk belekezd, vesz néhány BID-et. Aztán rájön, hogy az semmire nem elég, de nem akar veszteségesen kijönni a dologból, ezért vesz 100 BID-et, az biztos elég lesz egy licitálás végigviteléhez. Aztán rájön arra, hogy ez sem elég, de nem akar veszteségesen kjönni… És itt a kulcs. Nem akar veszteségesen kijönni, ezért újabb és újabb pénzt öl bele a rendszerbe, elsőre néhány ezrest, majd néhány tízezrest, majd annyi pénzt, amit csak bele tud tenni. Elég szemét dolog ez.


> És ezt nem tiltja törvény vagy valami ami megtiltaná a botokat?


A botokkal nincs gond, az egy automatizmus csak. Amúgy egy jó ideig Magyarországról nem is volt elérhető az oldal, mert tiltott szerencsejátékot láttak benne. Hiszen sokan fizetnek valamiért, és csak egy ember kap a pénzéért valódi terméket, a többiek a pénzükért nem kapnak semmit. Csak ugye ez nem egy klasszikus formája a szerencsejátéknak, bele lehet magyarázni, hogy te a BID-del csak szolgáltatást vásárolsz, stb… De valójában igen, ez egyfajta szerencsejáték. Lutri, hogy a pénzedért kapsz-e valamit, vagy sok pénzt kifizetve nem kapsz semmit.


> Mert azt a százast akartam mind bidra költeni mert hátha akkor sok biddel nagyobb az esély de akkor nem.


Ne!


De gondolj bele. Egy sima webshop mondjuk megvesz egy terméket nagyker áron 80-90 ezer forintért, és eladja 100 ezer forintért. Van 10-20 ezer forint haszna, abból adózik, fizeti a rezsit, a raktárköltséget, a bérleti díjat, a fizetéseket, meg esetleg tőkét teremt, amiből mondjuk később terjeszkedni tud. Tiszta sor, ez egy tisztességes üzlet. A wellbid nem ezt csinálja. Ő sem jut olcsóbban hozzá a termékekhez, ők is ugyanúgy 80-90 ezer forintért tudják megvenni. De ők nem sima boltot, webshopot nyitnak, mert több profitot akarnak. A legtöbb emberben van annyi etikai tartás, hogy ne csináljon nagyon tisztességtelen üzletet. A wellbidben nincs ilyen etikai tartás. Hidd el, nem véletlenül csinálják így. Ők így összességében nem 100 ezer forint hasznot húznak abból a tévéből, hanem hosszútávon és átlagosan mondjuk 150 ezret. Ezt az árat márpedig a felhasználók fizetik ki. Egy átlagos felhasználó jóval több pénzt fizet ki, mint amennyi terméket kap azért a pénzért. Igen, lehet, hogy nyersz egy tévét mondjuk a következő hónapokban, csak lehet, hogy közben otthagysz 150 ezer forintot összességében.

2015. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne, hogy ezt a wellbidet csak magyarok vagy külföldiek is használják vagy van külön magyar meg külföldi? Meg azt mondod hogy nem éri meg, de néha nézegetem az oldalt és ilyen 100bid alatt is vettek pl ps4-et. Az azért jól jár.Mármint hogy lényegesebben kevesebér vette meggg wellbiden mint boltban még ha 50,000ft-ért is vett bideket akkor is. Lehet nehéz nyerni, de azért ők jól járnak nem?
2015. okt. 22. 19:38
 7/13 2xSü ***** válasza:

> Még egy kérdésem lenne, hogy ezt a wellbidet csak magyarok vagy külföldiek is használják vagy van külön magyar meg külföldi?


Ezt sikerült kiderítenem. Az oldal azt az érzetet kelti, hogy itt a magyaroknak külön licitálási szál van. Pl. ha megnyitsz egy terméket, akkor ott vannak hozzászólások. (A többi meg itt: [link] ) Mind magyar. Mondjuk gyanúsan marketingszöveget kommentál mindenki: köszönöm, köszönöm, örülök, autista gyermekem, első nyeremény, hasznos, köszönöm, örülök, ajánlom, megnyertem, sikerült, nagyszerű, tökéletes, stb…


Meg úgy rákeresve vannak érdekes dolgok:

[link]


Oké, lehet, hogy lefordították az értékeléseket. De itt-ott szándékolt helyesírási hibák vannak. Láthatóan szándékosan írtak félre szövegeket. A felhasználónevek is gyanúsan egy kaptafára készültek… A képek is furák… Valahogy mindenki lefotózta magát a megkapott termékkel, és valahogy mindegyik hasonló módon? Azért fura, nem?


A hozzászólások tehát eleve hazugságok. Akkor mi lehet még hazugság? Akár az, hogy kiszállítanak egy terméket? Akár az, hogy az adott terméket egyáltalán ember ütötte le a végén, és nem egy álfelhasználó?


A cég eleve cipruson van bejegyezve, ez már elve „gyanús”. (A ciprusi székhelyű cégek zöme puszta adócsalás okán van ott bejegyezve.)


Jó, ez még nem jelent semmit. Viszont ha megnézed az oldalt valami idegen országban működő proxival (pl.: [link] ), akkor látod, hogy vannak eltérések, gondolom bizonyos termékeket bizonyos országokban nem tesznek a listára. De vannak azonosságok is, és abból kiderül, hogy a licitálás nemzetközi.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


> Meg azt mondod hogy nem éri meg, de néha nézegetem az oldalt és ilyen 100bid alatt is vettek pl ps4-et. Az azért jól jár.


Még mindig nem érted. A regisztrálóknak minimum a 80% olyan, aki egyszer vett pár ezer forintért néhány BID-et, majd nem akart többet belefektetni, elkönyvelte veszteségként, kiadott több ezer forintot és nem kapott cserébe semmit. A maradékból szerintem megint a zöme olyan, aki százezreket költött BID-re, kvázi beleölte a fizetését, a fél vagyonát, és vagy nem nyert semmit, vagy jóval kevesebb összegben, mint amennyit beleölt.


PS4 olcsón? Szerinted hány ember akarna erre licitálni? És ebből csak egy ember nyeri meg. Még ha valódi emberek is nyerik meg a licitet, és ténylegesen meg is kapják a terméket, jó eséllyel lesz tíz-húsz-száz licitáló, akik közül egy lesz nyertes. Elég nagy valószínűséggel nem te leszel az. Lehet, hogy erre fogsz rágyúrni, és a 30. meghirdetésre valóban meg is nyered, de addigra az előző 29 licitálásban jó eséllyel sokkal nagyobb pénzt hagysz ott a semmiért, mint amennyiért a boltban meg tudnád venni a terméket.


Felejtsd el az oldalt. Az érzelmeidre hat, hogy te olcsón kapsz meg valami drágát. Ez a hazugság, és ez vonz. Nem, nincs olyan, hogy te ebből nyertesen jössz ki.


A bolti árak azok korrektek. Lehet ügyeskedni, olcsóbban is hozzájutni valamihez, mondjuk lecsalva az ÁFÁt, a vámot, vagy közvetlenül nagykertől venni. Ilyen módon lehet olcsóbban hozzájutni dolgokhoz, bár nem mind legális. Lehet használtan, kis hibával, ilyenekkel is olcsóbban hozzájutni dolgokhoz. Ez is mód az ár csökkentésére. De így egy ilyen licitálós oldalon biztos nem.

2015. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Megnéztem a képeket és tényleg érdekessek, 2 kép ugyan az a másik meg ugyan avval a kélz jelel fényképezi le magát. Ez ténle fura És értem kis esély van a nyereségre. A végén köszi a tippeket lehet valahogy utána járok vagy használtan veszek valamit. És külön köszönöm, hogy normális válaszokat írtál nem hurrogtál le. Sok ember át sem gondolja aztán ír valami bántot.

Köszi a normális válaszokat. :)

2015. okt. 22. 21:31
 9/13 anonim ***** válasza:

plusz még én annyit tennék hozzá, hogy ha rámész a lezárt aukciókra, akkor ott ott van, hogy hány biddel lett megnyerve, és annak mennyi az értéke.

most például egy terméket láttam 16 Ft-ért megnyerve, de 27 biddel...na most mivel élő aukciónál oda van írva, hogy egy bid az 1 Ft-tal emeli a tétet...akkor hogy a fenébe érkezhetett rá 27 bid? :D


amúgy igen, az a szánalmas és egyben zseniális, hogy annak ellenére, hogy múltkor hónapokig vizsgálódott utánuk a NAV, most mégis vígan üzemelnek.


különben meg a "valós" értékekre is rátolnak egy párezret. 16 GB-os iPhone 6S-hez odaírták, hogy 299500 Ft-ot ér, közben apple oldalán ott van feketén-fehéren, hogy 247ezer Ft...:D

még arra is fel vannak készülve, hogyha esetleg lenne 1-2 olyan marha, aki licit nélkül akar bármit is megvenni, azon is nyerjenek egy 20-50ezret. mondjuk gondolom ezekből van kevesebb.

2015. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 2xSü ***** válasza:

> most például egy terméket láttam 16 Ft-ért megnyerve, de 27 biddel...na most mivel élő aukciónál oda van írva, hogy egy bid az 1 Ft-tal emeli a tétet...akkor hogy a fenébe érkezhetett rá 27 bid?


Úgy, hogy vannak olyan termékek, amiknél a licitálás nem egy BID-et használ el. A legértékesebb termékek esetén egy licitálás ugyanúgy 1 Ft-al emeli a vételárat, de 9 BID-be kerül. De ahogy nézem a „BID-ek értéke” csak a nyertes licitáló által elköltött BID-ek értéke. A nem nyertes BID-ek ebbe nincsenek beleszámolva. Tehát akár lehet 1 BID is ez az érték.


Pl. most nézek egy Samsung Galaxy S6 Edge telefont. A jelenlegi ára 4988 Ft. Egy licitálás 9 BID-et von le. Ergo a felhasználók összesen 9 BID-be kerül. Ha most azt vesszük, hogy 1 BID kb. 10 Ft-nak felel meg, akkor a 4988 Ft 4987 licitlépésben alakult ki, amihez 4987*9 = 44 883 BID-et költöttek a felhasználók, ami 448 830 Ft-ot jelent. (Bőven több bevétele van tehát a cégnek a felhasználók összességétől, mint amennyibe egy ilyen telefon kerül.)


Mondjuk nekem amúgy gyanúsak a licitálók nevei. Sehol egy értelmes nicknév. Sehol egy „peter98”, „killer03”, „winner”, „i_will_be_rich”, vagy valami olyan nicknév, ami értelmes szavakat tartalmaz. Ilyeneket látok, hogy dakegec, whaletor, supweta, yasso01, manni8000, ocaefur, donikrukic, kryzatak19, eraubefur42, kraw_maga20, barzuna,wifla50, hyzal61, hyslys, traik, jer84, cafew80, falus14, glugraba62, wacin57, stb… Egyik sem tartalmaz értelmes szót, elterjedt nemzetközi vagy angol nevet, olyan, mintha úgy lennének véletlenszerűen generálva. Ez azért eléggé gyanús.


Kezdem azt gondolni, hogy bár elég átverés lenne magának a rendszernek az üzemeltetése úgy élő, hús vér felhasználókkal, de élek a gyanúperrel, hogy itt ennél csúnyább átverésről van szó, a gyanúm az, hogy ezen az oldalon még soha egyetlen egy ember sem nyert egyetlen terméket sem, valószínű a termékek ténylegesen nem is léteznek.

2015. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!