Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » El tudnád magyarázni nekem...

El tudnád magyarázni nekem érthetően, mire jó az óraátállítás?

Figyelt kérdés
Azt olvasom mindenhol, hogy ezzel energiát lehet megtakarítani, ami például nyárra igaz is, mert ugye tovább van világos, de ilyenkor amúgy is korán sötétedik, és az átállítással még korábban, tehát amit nyáron kapunk, azt télen elveszítjük, nem igazán értem hogy is van ez...
2015. okt. 19. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
Kevesebb ideig kell így világítani a lámpáknak, mert a nappali órákat jobban illesztik a világos órákhoz. Ha nem igazítanák, akkor sötétben lennének a nappali órák. A nappali óra pl. az, hogy reggel 8 és akkor nyit egy csomó minden, akkor van a legnagyobb igény arra, hogy világos legyen, mert akarnak az ember valamit csinálni. Ha reggel nyolckor sötét van, akkor áramot kell használni, hogy világos legyen. De ha átállítjuk az órákat, akkor ingyen van világos, mert a Nap világít nem a lámpák.
2015. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Évtizedekkel korábban volt jelentősége, ma már olyan szintű folyamatos energiafelhasználás történik, hogy nincs túlzottan nagy hatása az óraátállításnak.


"A hazai villamosenergia-rendszert irányító Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (MAVIR) szakemberei 1949 óta gyűjtik és elemzik a mindenkori fogyasztási adatokat. A MAVIR 2012-es közleménye szerint az óraátállításoknak köszönhetően éves szinten mintegy 120 gigawattórával (GWh) kevesebb áramot használ fel az ország, ami 30-40 ezer háztartás éves fogyasztásának felel meg" - ezt ha jól számoltam, kb 2,5-2,75 milliárd forint.


Itt amúgy mindkét oldalt leírják:

[link]

2015. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!