Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet shotgunom otthon...

Hogyan lehet shotgunom otthon legálisan?

Figyelt kérdés

Amit az otthonomban tarthatnék lőszerekkel együtt. Néha elmennék vele a lőtérre lövöldözni, gyakorolni, célba lőni. Ha gonosz betörők jönnének hozzánk amikor otthon vagyunk, akkor pedig lenne mivel megvédeni magunkat. Jó ha van a háznál nekem.


Valami ilyesmire gondoltam:

[link]



2015. okt. 26. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Vadászengedély vagy sportlövői minősítés.


Olvass vissza itt a GYIK-en,részletesen le van írva a menete.

2015. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Ahhoz éles fegyvert tarthass, ahhoz szerintem elég körülményes a megszerzése. És ha azzal lősz le valakit, még ha magánterületen is, akkor biztos másképpen kezelik a helyzetet mint ha csak egy gumilövedékessel lövöd meg. A gumis puskák szabadon vásárolhatóak, tarthatóak, használhatod magánterületen önvédelemre, illetve otthon gyakorolhatsz is vele, nem kell elmenni lőtérre. És azzal nem ölsz meg senkit, de egy 18mm-es biztos odavág akárkinek (bordát is törhet). Hidd el jobban jársz gumissal. Ha sörétessel eltalálsz valakit, akkor nagy eséllyel kioltod az éltét, kivéve ha csak a karját találod el, de önvédelmi helyzetben nem a kezét célzod.
2015. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szep tervek de nem az USAban elsz, nagyon nehez Mo-n fegyverhez jutni, raadasul nem olcso mulatsag


es a tevhittel ellentetben az USAban sem lohetsz le barkit, aki bejon a portadra, ugyhogy Mo-n ez meginkabb igy van

kell az neked, hogy lecsukjanak emberolesert mert a lakatos dzsoni elemelte az egyik tyukodat a kertbol?

2015. okt. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utánanéztem kicsit és akkor ezek szerit vadászként lehet a legkönnyebben fegyvert szerezni, igaz ahogy nézem az is belekerül 100-200 ezer forintba hogy vadász legyek és akkor még nem is vettem fegyvert, de nem baj. Mondjuk ami puskák érdekelnek, olyanokat meg találtam 100-180 ezer forintért.


4:

Nem lövök le bárkit aki bejön a birtokomra, de ha az ajtót vagy ablakot feszegetnék mikor otthon vagyunk mi is, akkor már azt venném elő.


A gumilövedékes fegyverrel is jókat mondott egy másik válaszoló. Lehet az lesz hogy veszek egy gumilövedékes puskát és mellé még egy igazi sörétes puskát is majd vadászként. Ha csak a birtokra jönnek be, akkor gumissal lövöm őket, ha pedig a házba akarnak, akkor a rendes sörétessel. Nem akarok börtönbe menni csak mert lelőttem pár cigánykodó rablót. Mondjuk inkább a börtön, minthogy engem és a családom agyonverjenek.

2015. okt. 27. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!