Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Felmondhatok" azonnal a...

"Felmondhatok" azonnal a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Mult het elejen kezdtem. Nem kotottunk semmilyen munkaszerzodest, ez egyebkent egy gyakornoki melo lenne, de fizetnek erte. Viszont sajnos csak orankent 200 Ft-ot, raadasul minden alkalommal elvarjak, hogy +egy orat tulorazzak nekik ingyen. Ez utobbirol nem volt szo, egyetemista levenpedig nem vagyok annyira jol elengedve anyagilag, hogy heti 33 orat lehuzzak naluk, mikozben igy probalnak kihasznalni. Mondhatom holnap, hogy mar csak a heten jovok? Nem tartozom en nekik semmivel szerintem, es irasban sem kotelez semmi. :/
2015. okt. 26. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Kapsz valami aláírást?
2015. okt. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy felmondhatsz. 200 forintért remélem csak ülsz ott és nem csinálsz semmi hasznosat. :D

Kb minimálbér negyede...

2015. okt. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A szakmai gyakorlatomat mar letudtam, azt persze ingyen vegeztem el. Azert valtottam a korabbi munkahelyemrol erre, mert olyasmit szerettem volna csinalni, ami a szakmamba vag, de azota mar rajottem, hogy nem minden aron... amugy megallas nelkul kell dolgozni egyszerre kb. 11 orat a kis tulorammal egyuttveve, es az ebedemet sem hagyjak normalisam elfogyasztani. Csak hat van egy kis buntudatom, h otthagyom oket... de emellett szerintem meg az egyetemmel sem fogok haladni
2015. okt. 27. 00:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Hagyd ott a fenébe. Ha tanulsz valamit, lehet haszna. De papír nem lesz róla és mindenáron nem kell. Előbb kérj emelést 800-1000 ft-ra.
2015. okt. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel nagyjából 1 hete dolgozol náluk, így bőven benne vagy még a törvény adta próbaidőben, sőt még írásos munkaszerződésed sincs, így azt is megteheted, hogy holnap csak betelefonálsz, hogy köszönöd, de te már nem akarsz ott dolgozni. A próbaidő lényege, hogy nem kell sem megindokolni, sem + napokat ledolgozni.
2015. okt. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2015. okt. 27. 00:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Soha ne legyen ilyen miatt bűntudatod, mert eki fogják használni!
2015. okt. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Betelefonálsz hogy kösz, de nem kell a meló, csa
2015. okt. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs munkaszerződésed, akkor munkaviszonyod sincs amit felmondhatnál.


Ha úgy érzed kihasználnak - márpedig kihasználnak - egyszerűen ne menj be. Még csak ne is telefonálj, az is pénzbe kerül. Majd ők hívnak, akkor elküldheted őket a csipába.

2015. okt. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bementem és megmondtam nekik. Nagyon sajnálták, de megértőek voltak, és örültek az őszinteségnek. Viszont a héten még bemegyek, mert előre ideadták a bért, úgyhogy azt még ledolgozom. Köszi mindenkinek a biztatást, nagy kő esett le a szívemről, hogy ezen túl vagyok. :)
2015. okt. 27. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!