Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy francia számot keresek,...

Egy francia számot keresek, egy nő énekel benne, a többi lent?

Figyelt kérdés
Valami olyasmi volt a zene témája, hogy a nő szerelme meghal és ez azt hiszem a valóságban is megtörtént a nővel (talán autóbalesetben). Egy szép francia számról lenne szó, már régóta keresem! Még annyit hozzá tennék, hogy a videó, egy fellépéséről készült, és a nő elsírja magát éneklés közben, a közönség pedig folytatja helyette a szöveget.

2015. nov. 4. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz legalább pár szót a szövegből? Vagy ha nem tudsz franciául, csak annyit, hogy kb. hogyan hallod ki belőle? Hátha rá tudok jönni belőle, aztán pár szó alapján megtalálom.
2015. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne azt is tudni, hogy kb. mikori.

Mert pl. Edith Piafnak van egy ilyen sanzonja, de az bizony nagyon régi.

2015. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 éve hallottam utoljára, a szövegére már sajnos nem emlékszem, több éves lehet ez a szám
2015. nov. 5. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Adok egy linket.

Az esemény, amiről Te beszélsz, valóban megtörtént, bár ez a dal már előbb íródott.

Marcel Cerdan boxvilágbajnok volt Edith Piaf szeretője, és éppen hozzá utazott New-Yorkba, ahol az énekesnő körúton volt, amikor repülőgépe lezuhant.

Aznap este csak ezt az egy dalt énekelte Piaf, a többi sírásba fulladt.

Nagyon nagy szerelem volt.

A címét úgy fordítanám, hogy "Himnusz a szerelemhez".


https://www.youtube.com/watch?v=1gTGmbA40ZQ

2015. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A linked nem az volt amire gondoltam, de mellette megtaláltam azt amit kerestem. Még egyszer köszönöm minden válaszolónak hogy segítettek!
2015. nov. 6. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!