Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A románok honnan származnak?

A románok honnan származnak?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam,hogy Dél Olaszországból...ebből mi az igazság? Azt tudjuk,hogy nem a rómaiak leszármazottai...

2015. nov. 8. 02:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A mai Koszovóból, mint a szerbek is.
2015. nov. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

áhh, a dákó-román elmélet


borzalmas nagy butaság

2015. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 meszike91 ***** válasza:

A román egy latin nyelv, tehát mondhatjuk hogy a rómaiak leszármazottjai. Akár egy laikus számára is észrevehető a hasonlóság a román és a többi latin nyelv között. Nem véletlenül tanulnak a románok latin nyelveket(főleg olaszt és franciát), ezek a legközelebbi nyelvrokonaik, könyebben meg tudják tanulni, mint mondjuk a németet.


A kialakulásának a helye az vitatott. A románok a dák-római(nem dákó-román!) elméletet támogatják, mert e szerint ők voltak előbb Erdélyben. Az elméletnek több hibája is van. 1. 150 év római uralom alatt nem lehet egy népet asszimilálni. 2. A rómaiak kiürítették daciát, nem maradhatott fenn latin nyelvű lakoság a területen.


Valószíneg valahol a mai Albánia és Szerbia környékéről származnak. Ezt bizonyítja az albán és a román nyelv hasonlóságai is.


Bocsi a helyesírási hibákért, telefonról írtam.

2015. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...hát érdekes. Azért kérdeztem azt hogy olaszok e(ha csak részben is)mert azt is olvastam,hogy az olasz az oláh szóból ered...a magyarok tudták,hogy a románok taljánok. Valamint a román nyelv és a calabriai(Az olasz csizma sarkának legdélibb részén lévő terület)nyelvjárás nagyon hasonlít,meg történelmi bizonyítékok is vannak,hogy onnan vándoroltak el,aztán keveredtek az albánokkal stb(nem hiába testvérnép)és gy ideig ahogy ti is írtátok a mai Albánia,Koszovó és Szerbia területén éltek sokáig,ezt bizonyítják a nyelvi hasonlóságok.
2015. nov. 8. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!