Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire számítsak a rendőrségen?...

Mire számítsak a rendőrségen? F/25

Figyelt kérdés

Mennem kell a rendőrségre kihalgatásra.

Nagyon be vagyok rezelve hogy mi lesz, úgy lesz mint a filmekben, hangosan mérgesen kérdeznek meg az asztalra csapnak stb? :/


2015. nov. 16. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg nem, de nem lesz jó buli. Attól is függ, mit tettél.
2015. nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Pofont kaphatsz, ha nem válaszolsz rendesen.

Meg persze összezavarhatnak.

Mit csináltál?

2015. nov. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Még véletlenül se. Nekem is kellett mennem egyszer -gyermektartas elmulasztása miatt a gyamugy hivatalból feljelentést tett apuka ellen engem meg behivtak kihallgatasra. A nyomozó lejott elem, felkisert az irodába, közölte hogy feltesz pár kérdést és a beszélgetést rögzíteni fogja. Ennyi volt.

Illetve egyszer az ügyészségre is kellett mennem más ügyben -utólag derült ki, hogy egy hamis vadrol volt szó és a vádló azt a helyet jelölte meg alibinek, ahol én akkor dolgoztam. Ott a nyomozó kívül még két ember volt jelen, az egyik szinten nyomozó, aki tanúként volt jelen, meg a gepiro. Itt is csak kerdeseket tettek fel, semmi olyan nem volt, mint a filmekben

2015. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem harapnak, nyugi. Viszont arra készülj, hogy nem lesznek veled kedvesek, ha te vagy a gyanúsított. Ha csak tanú vagy, akkor azért normálisak lesznek.
2015. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem követtél el törvénybe ütköző dolgot, nem kell aggódnod. Vigyél magaddal igazolványt és legyél pontos. Ne a "fuck the police" feliratú pólód vedd fel és legyél udvarias akkor is, ha ők nem azok.


Mint tanú, köteles vagy minden kérdésre válaszolni és igazat mondani, ellenkező esetben rádverik a hamis tanúzást (1-3 év polgári és 1-5 év büntetőügyben, 272.§). Nem vagy büntethető, ha ezzel saját magad vagy hozzátartozódat bűncselekmény elkövetésével vádolnád (275.§).


Előfordulhat, hogy tanúként hallgatnak meg (mivel ilyenkor köteles vagy igazat mondani), de ha eleget hallottak, közlik, hogy mostantól gyanúsított vagy. Ilyenkor már jogod van ügyvédhez és nem vagy köteles beszélni, de itt már mindegy, mit csinálsz. Ez teljesen szabálytalan, viszont szívbaj nélkül megteszik. Persze ez is csak akkor érdekes, ha elkövettél valamit.

2015. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az örökségből kihagytuk tesómmal az unokatesónkat.
2015. nov. 16. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi volt a rendőrségen, kérdező? Mi lett az örökséggel meg az unokatestvéreddel? Kapott ő is az örökségből?
2021. febr. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!