Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csinájak? Ti hpgyan...

Mit csinájak? Ti hpgyan szoktatok tanulni, ha nagyon sok van?

Figyelt kérdés
Hát én romániában élek és ugye kötelező a román nyelvet is tanulnom, érettségire is. Most 10. osztályos vagyok és ez az év a legnehezebb 11 könyvet kell kiolvasnunk (miközben más években csak 3-4et) és az összes érettségi tétel.A román tudásommal nincsen probléma(a barátom is román), de ezek a könyvek ki készítenek. És hogy ne legyen elég +ba ilyen projektnek kapott mindenki 1-1 könyvet 1 hónapja. Viszont nagyon sokan hiányoztunk, és akik hiányoztunk csak most hétfőn kaptuk ki a könyveket. És hát sajnos csak pénteken tudtam megszerezni a könyvet akkor nagyon fáradt voltam és nem tudtam elkezdeni, ma elkezdtem de csak 50 oldalt tudtam belőle olvasni, mert nagyon nehéz régi romános, inkább ilyen moldvai nyelven írodott és nem nagyon értem. És nem tudom mit csinálhatnék, hogy olvassam ki. Mert ha nem lesz meg, vagy hiányozni fogok óráról 1.est kapok(5ös az átmenő még 4el is bukunk szóval elég gáz)És még azon kívül isrengeteg tanulni valóm van.Az átlagom sohasem volt rossz és most sem szeretném elrontani, homloküreg gyulladásom is van , és amúgyis utál a tanárnő. Már nem tudom mit csináljak nekem ez túl sok.

2015. nov. 21. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Ne add fel.Ha napi 3 órát rászánsz minimum,sikerül!:)
2015. nov. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy mar hetfore kell :(
2015. nov. 22. 01:18
 3/3 anonim válasza:
Keress az interneten összefoglalókat a könyvekből ha nagyon nem megy az elolvasásuk jobb esetben abból is fogsz tudni ötöst írni , a másik amit meg ajánlani tudok a hangoskönyv ha fáradt vagy olvasni hallgatni lehet hogy még lesz erőd ! És ha anyukád jófej lehet ha megkéred legizol neked még egykét napot hogy betudd pótólni a lemaradást illetve szerintem az ofőd se lehet olyan rossz fej próbálkozhatsz nála is !
2015. nov. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!