Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kislány ferb.22-én tölti a...

A kislány ferb.22-én tölti a 3at és ugye márciustól megy az oviba vagy egyátalán valami értesítést erről hogy mikor kell vinnem?

Figyelt kérdés
2015. nov. 24. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem márciustól kell óvodába mennie.


Amelyik évben a gyermek augusztus 31-ig betölti a 3. életévét, abban az évben a nevelési év kezdő napjától, legalább napi 4 órában kell óvodai foglalkozáson részt vennie.

Nevelési év: az óvodában szeptember 1-jétől a következő év augusztus 31-éig tartó időszak.


A kislány 2016. február 22-én tölti be a 3. életévét. Ezért 2016. szeptember 1-től lesz óvoda-köteles.

Hogy odajárhasson, be kell íratni. (Ez a szülő, gyám stb. feladata.) A beíratás napja április 20. – május 20. között szokott lenni, erről hirdetmények szoktak megjelenni. A pontos időpontról az óvodában, a védőnőnél, az önkormányzatnál lehet érdeklődni. Érdemes már most, mert ahol szűkös a férőhelyszám, ott előjegyzést szoktak végezni.


A kötelezettség alól vannak kivételek: „A jegyző - az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó - a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.”


Ha nem a kötelezettség miatt kérdezi, akkor is érdeklődjön az óvodában, szokott lenni évközi felvétel is, ha üresedés van.

2015. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már tavasszal beirattam
2015. nov. 25. 16:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, úgy gondoltam, hogy általános kérdés arról, hogy mikortól kell vinnie.


Ha már volt kapcsolata az óvodával, mert beíratta, akkor gondolom tájékoztatták a továbbiakról. Ha nem, akkor csak ott tud érdeklődni, bármilyen kérdése is van.


Azt, hogy az az óvoda, amelyikbe beíratta a kislányt, küld-e értesítést, vagy sem, itt nem tudhatja senki megválaszolni. Legfeljebb azt lehet megírni, hogy más óvodáknál mi a gyakorlat, de az eltérő lehet.

2015. nov. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!