Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a kék piros, akkor előfordu...

Ha a kék piros, akkor előfordulhat, hogy a piros is kék?

Figyelt kérdés
Lehetséges ez, vagy logikailag nem megvalósítható és paradoxont eredményez, esetleg önmagát ismétlő eseményt?

2015. nov. 25. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a=b, akkor b=a. Mindig. Vagy tévedek?
2015. nov. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A matekban ez nem kérdés, de az csak a világ alapját adja, nem magát a világot. Gondolj bele, ha Én=nagyapám akkor nagyapám=én? Ez nekem elég paradox
2015. nov. 25. 23:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értem a gondodat. Maga a kiinduló állításod értelmezhetetlen, de ettől az egyenlőség megfordítását nem látom paradoxnak.
2015. nov. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én = nagyapám (nem igaz)

nagyapám = Én (nem igaz)


Ha én = nagyapám (igaz)

nagyapám = én (igaz)


De láthatod, hogy az első állítás nem igaz. Ha igazként kezeled, a második állítás is igaz lesz, de egyik sem fogja a valóságot fedni, csak te tévedsz.

Olyan nincs, hogy te a nagyapád is vagy meg nem is.

2015. nov. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!