Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mentális betegséggel, munkakép...

Mentális betegséggel, munkaképtelenül szerintetek van értelme élni?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok.Gyerekkorom óta több mentális betegségem van,ami a szorongással köthető össze.Ezeknek erős fizikai tünetei vannak.

Elkezdtem egy főiskolát,de a vége felé abbahagytam,mert egyre nagyobb volt a végénél a nyomás,féltem,hogy elbukom,és évek óta halogatom a befejezését,mert félek és szégyellem is magam miatta.

Kb 3 éve már teljesen elszigetelve élek,elment a fiatalságom,nem éltem semmit,és egyre jobban szorongok a korom miatt is,hogy egyre öregebb leszek,illetve,hogy a szüleim is egyre öregebbnek lesznek.Hogy teher leszek,vagy ha már nem lesznek hogyan fogok tudni élni,ilyen erős fizikai szenvedéssel,amire rákényszerít az élet.

Eddig,amíg itthon voltam sportoltam,lefoglaltam magam,de egyre jobban győz a tudat alattim,egyre többször gyötör álmatlanság és gyakran betegszem meg,aminek szerintem a depresszióhoz lehet köze.


Azt látom magam körül,hogy az egészséges embereknek is baromi nehéz,és teljesen kilátástalannak látom a jövőt.

És ezen az aktuális politikai helyzet sem javít...


2015. nov. 26. 07:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne értelme?Én is hasonló helyzetben vagyok,csak én már jóval idősebb vagyok sajnos(40).27 évesen még nagyon fiatal vagy ahhoz,hogy így gondolkozz.
2015. nov. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Hát ha csak sírsz, hogy minden rossz és nem teszel semmit, akkor persze, hogy nem is változik semmi.


Nekem ez a Rejtő idézet ki van rakva egy cetlin. Ha megakadok, csak ránézek.


“Bámulatos, hogy milyen sokáig tart bármit véghezvinni, amin nem dolgozik az ember."

2015. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%
Ere sokszor gyógyír az erős fizikai munka. Próbáld meg. Egész megváltoztatja majd a gondolkodásodat.
2015. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Barmok vagytok ti mind! Mit képzeltek,azt gondoljátok, hogy egy szemét közhely, meg egy sablon xar szöveg új emberré teszi szerencsétlent??? Neki nem ez kell. Ha ennyire egyszerű lenne ez, akkor nem lennének pszichiáterek stb. Ne idegesítsétek már mindenféle hülyeséggel! Ő szenved! Elásott, amin a közhelyek k.vára nem segítenek!
2015. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem meg a pszichiáter közhely és te vagy barom :D


Akárkinek akármi baja van, egyből szaladjon pszichiáterhez. Szerintem ez nevetséges. Az ember képtelen saját magát rendbe hozni? Na nehogy már.

2015. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Egy szóval sem mondtam, hogy menjen pszichiáterhez! Arra próbáltam rávilágítani, hogy ezek, mint a pszichiáter,pszichiátria nem léteznének, ha ez ennyire egyszerűen kezelhető lenne házilag... Ha neked mondjuk egy műtétre lenne szükséged akkor majd otthon elvégzed magadon? Mondván,hogy nehogy már az ember ne tudja meggyógyítani magát!? Mi vagy te? Orvos-professzor? Barom!
2015. nov. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nagyon bonyolult.

Próbálkoztam már gyógyulással,de ez mind belőlem fakad.


Nem részletezném itt most,hogy milyen betegségeim vannak,de nagyon nehéz velük élni.A fizikai létszükségleteimet nehezíti meg.


Főiskolán is rengeteget görcsöltem egy egyszerű zh miatt.VOlt,hogy ki is figuráztak miatta,hogy "Nézzétek már,már megint pánikol"

Nehezen viselem a nyomást,és ennek fizikai tünetei vannak.

Ráadásul félek az emberektől.Mindig az jár a fejemben,hogy mit gondolnak rólam,stb.


Mindenhová a legjobb ember kell.Ez a teljesítménykényszer,versenyhelyzet teljesen megfeszít.


Szerintem ezek genetikailag kódolt dolgok,és maxmimum enyhíthetőek,de megszűnni soha nem fognak teljesen.

Sőt,ahogy egyre idősödtem egyre durvábbak lettek a tünetei,ahogy felfogtam "miről is szól az élet".


A testvéremnek is hasonló gondjai vannak,de nála kicsit enyhébbek,ő csak egyszerűen pánikbeteg.Gyerekkorában rengeteget csúfolták mert,vörös volt az eredeti hajszíne,és volt olyan is,hogy ezért belekötöttek az utcán....

2015. nov. 26. 10:07
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
A sok köcsög megazt hajtogatja, hogy változtass a hozzáállásodon..... Szánalmas.... Azt hiszik csak akarni kell,és holnap egészségesen kelsz fel. Én is ilyen gondokkal küzdök,rengeteg félelem van bennem, félek a holnaptól, félek az emberektől,hogy bántani fognak. Sokszor rosszul leszek az emberek közt. Legszívesebben elszaladnék. Illetve kegyetlenül idegesítenek. Gyűlölöm ha hozzámszólnak,ha olyan köszön nekem,akit nem ismerek, és ezt rendszeresen teszi, hiába nem reagálok rá. Ilyenkor elkap belül egy olyan dühroham, hogy szét tudnék verni bármit puszta kézzel.
2015. nov. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sajnos sokan nem értik meg,hogy ez nem egy fizikai betegség.

Nem úgy működik,hogy fáj a fejem és beveszek egy gyógyszert és elmúlik.

Ez az alap természetem.A genetika viszont még gyerekcipőben jár.Nem tudnak örökletes tulajdonságokat megváltoztatni.

Maximum enyhíteni a tüneteket.


Nekem is mondták már olyanok,akik tök egészségesek,hogy AKARAT kell.

Hát,akkor mutassák meg.Csak az a baj,hogy nekik semmi bajuk.

2015. nov. 26. 14:21
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem nézem le a pszichiátrerek vagy pszichológusokat,de ők nem tudnak az ember bőrére bele bújni.

Tehát a bajt ők nem tudják kezelni csak kívülről.Nem kézzel fogható a betegség.

Még egy vese vagy szívbeteg személyt ugyanúgy kell kezelni,és kézzel fogható a dolog.

A mentális betegségek viszont nem.Ezért is sokkal nehezebb ezekkel együtt élni.

2015. nov. 26. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!