Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mentális betegséggel, munkakép...

Mentális betegséggel, munkaképtelenül szerintetek van értelme élni?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok.Gyerekkorom óta több mentális betegségem van,ami a szorongással köthető össze.Ezeknek erős fizikai tünetei vannak.

Elkezdtem egy főiskolát,de a vége felé abbahagytam,mert egyre nagyobb volt a végénél a nyomás,féltem,hogy elbukom,és évek óta halogatom a befejezését,mert félek és szégyellem is magam miatta.

Kb 3 éve már teljesen elszigetelve élek,elment a fiatalságom,nem éltem semmit,és egyre jobban szorongok a korom miatt is,hogy egyre öregebb leszek,illetve,hogy a szüleim is egyre öregebbnek lesznek.Hogy teher leszek,vagy ha már nem lesznek hogyan fogok tudni élni,ilyen erős fizikai szenvedéssel,amire rákényszerít az élet.

Eddig,amíg itthon voltam sportoltam,lefoglaltam magam,de egyre jobban győz a tudat alattim,egyre többször gyötör álmatlanság és gyakran betegszem meg,aminek szerintem a depresszióhoz lehet köze.


Azt látom magam körül,hogy az egészséges embereknek is baromi nehéz,és teljesen kilátástalannak látom a jövőt.

És ezen az aktuális politikai helyzet sem javít...


2015. nov. 26. 07:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
18%

na fejezd be a nyávogást, és mars FIZIKAI munkát végezni - ne pontozd le nullára, az nem elég húzós munka.

Mégis mit gondolsz, miért nem "pánikbetegek" meg mentális betegek, meg szoronganak a tibeti nők - akik húznak erősen a munkában, ha gyereket szülnek elharapják a köldökzsinórt bepólyálják és felnevelik a -20-30 fokban - el vagyunk itt puhulva

2015. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nekem nem pánikbetegségem van,annál sokkal rosszabb.


Ez az "elvagyunk puhulva" dolog nem értem hogyan jött ide.

Én nem másokról,vagy az átlag emberekről beszéltem.

Én olyan problémákkal küzdök,ami jó,ha 1000ből 1 emberre jellemző.

Tehát belőlem nem kell átlagot vonni,vagy ebből következtetéseket levonni az átlagos embereket nézve.


Még neten sem nagyon találtam embert,akinek hasonló problémái lennének.


Nálam olyan fizikai,létszükséges dolgok nem működnek normálisan,ami másoknak alapvetően rendben van.

2015. nov. 28. 04:04
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért ne "becsüld" le annyira a pánikbetegséget se.Különböző fokozatai vannak annak is,és szerintem a világ legrosszabb dolga.Persze mindenki másképp éli meg,de én nálam az első pánikroham az olyan volt mintha ott helyben meg akartam volna halni,és akkora fájdalmat életemben addig nem éltem meg.Sőt,el se tudtam képzelni,hogy létezik ilyen szörnyű dolog.Azóta is nagyon rossz érzés fog el,ha csak visszagondolok rá.

Vannak szelídebb változatai is a rohamoknak,és később nálam se voltak annyira durvák,és ha megtudod tanulni irányítani,akkor nem is következik be a roham.Bár ez nem egyszerű dolog.Nekem még 14 év után se sikerült teljesen.Rég volt már pánikbetegségre jellemző tünetem,de az csak azért van,mert azóta szedem a gyógyszereimet.Leszokni azóta se tudtam róluk,mert félek,hogy visszatér a betegségem. Egyébként nekem sem csak pánikbetegségem van,hanem szorongásos kórképeim,depresszióm,és ki tudja még mi.A pszichiáterek nem sokat foglalkoznak vele,csak kitalálnak egy kórképet ami rajta van az oep betegséglistáján,hogy kapják a pénzt a "kezelésért",ami néha nem túl sokat ér.Az igaz,hogy pánikbetegségre jellemző tüneteim nem voltak,de mások felerősödtek,hiába próbáltuk ki szinte az összes gyógyszerfélét,továbbra is szorongok,emberek között nem jól érzem magam,bizonytalan vagyok,felmegy a pulzusom az egekig,nem merek senkihez se szólni,mintha gombóc lenne a torkomban,a tarkóm be van merevedve,mintha görcsben lenne.,pulzusom az egekig felszökik stb.

2015. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
39%
Ha már úgyis mindegy akkor az embernek addig kell élvezni az életet amég teheti. B@ssza meg a rendszer és a társadalom. Mivel visszahúzódó ember vagyok így a piszkos bűnözésen egy percig sem gondolkodtam, de a fehérgalléros fajtával semmi bajom nem volt. [link]
2015. dec. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha nem messz pszichiaterhez terapiara es nem szedsz gyogyszereket akkor elobb utobb annyira tonkremessz hogy ongyilkos leszel. Lehet valasztani: orvos meg kezeles , vagy a teljes osszeomlas.

En sokkal rosszabb helyzetben voltam mint te es a terapiak es a gyogyszer segitettek , most mar teljes eletet tudok elni. Gyogyszert kell szednem amig elek de ez nem problema mert igy jol erzem magma es megszuntek a panaszaim.

2015. dec. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!