Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik nyelvet tanuljam?...

Melyik nyelvet tanuljam? Olasz vagy orosz? De ha más nyelvvel is vannak tapasztalatok, azt is szívesen várom!

Figyelt kérdés
Jövőre leszek kilencedikes,és 6 nyelv közül lehet választani;olasz,spanyol,orosz,német francia,latin.Én idáig olaszt akartam,de páran mondták azt,hogy oroszt tudni mostanság nem hátrány.Ti mit tapasztaltok?Előre is köszi! :)

2015. nov. 26. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemetet. Az orosszal akkor jarsz jol, ha itt vagy, amikor bevonulnak. A nemettel akkor, ha mar azelott lelepsz innen, mielott bevonulnanak.
2015. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
németet mindeképp, + farnciat vagy spanyolt.
2015. nov. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanulj lengyelt! Sokan azt állítják, hogy megéri. A lengyelekkel mindig is jó volt a kapcsolatunk és most is (ha jól tudom!). Én legalábbis preferálnám, ha azt tanulnál, hiszen ha kimész Lengyelországba, szebben fognak rád nézni mivel magyar vagy. Ország az ország mindegy, hogy német, vagy orosz, esetleg spanyol. Ne hogy azt hidd, Németországban jobb a helyzet, mivel ott is elég nagy a munkanélküliség csak éppen azt nem szokták mutogatni. Ha valamilyen háború törne ki, a németek nem tudnának megvédeni és nem is akarnák! Ezt a háborút már nem a katonai fölény dönti el, a technológia barátom, meg az atom! És merészelném azt kiejteni a számon, hogy ha bármiféle zűrzavar lenne, először a lengyelekhez fordulj és csak utána a többi nemzethez (Magyarország, nyilván az 1.). Ha pedig munkával vagy életmegélhetéssel akarsz ki menni, nagyjából mindegy csak ne egy Szíriába indulj el. Ahogy tartja a mondás:"Lengyel-magyar két jó barát / Együtt harcol s issza borát / Vitéz s bátor mindkettője / Áldás szálljon mindkettőre.")
2015. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. nov. 26. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!