Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki úgy gondolkodik,...

Ha valaki úgy gondolkodik, hogy "ha nekem rossz volt/kibírtam ígymegúgy stb, akkor ő is túl tudja majd élni" az a Talio-elv kiterjesztése a jövő felé némi önzéssel?

Figyelt kérdés

2015. nov. 26. 21:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán.

A Talio-Elv szerint ha valami kár ér, akkor a kár okozója is szenvedje el az okozott kárt. (legalábbis nekünk anno így tanították)


Ez a fajta gondolkodás inkább egyfajta önzés, mások iránti intolerancia, frusztráció és befelé fordulás.


Az illetőt nem a bosszú foglalkoztatja, vagy a kárpótlás, sokkal inkább nem érti meg, hogy az emberek különböznek, amit az egyik kibír, a másik nem biztos.


Ebben benne van egy bizonyos szintű önzés valóban, hiszen ha nekem vacak, másnak is legyen az, meg ugye csak magára gondol (lévén, hogy segítőkészség helyett rögtön magára gondol az illető)


Ez egy teljesen más 'érzelmi' és gondolati síkra helyezi a dolgot.

Valamint a jövő helyett a múltba nyúl vissza.


Az ilyen embert dominánsnak, agresszívnak, önteltnek, önzőnek képzelném. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy aki így gondolja az mindenképpen ilyen ember, de arra felé tendál.


Ez egy szörnyű gondolat, egy szörnyű felfogás, egy szörnyű mondat!

2015. nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!