Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a "humános beállítottság...

Ha a "humános beállítottság kifogás arra, ha valaki nem tud számolni", akkor a "reálos beállítottság" mire kifogás?

Figyelt kérdés

2015. nov. 29. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Hejesiras:D
2015. nov. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Pl. hoty ha nem tudd hejesen írní.
2015. nov. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bármire, amit utána írsz. A "humános beállítottság" sem VALÓS oka annak, hogy valaki nem tud számolni.
2015. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De szépen körülírtad a lustaságot.
2015. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első kettővel nem értek egyet. A reálos beállítottságú emberek általában precízebbek, ami a helyesírás szempontjából pozitívumként szokot megmutatkozni.


Az ilyen-olyan beállítottság amúgy nem (elfogadható) kifogás semmire. Nem mellesleg, akik humános beállítottságukra hivatkozva takaróznak a gyenge reálos ismereteikkel és készségeikkel kapcsolatban, azok legtöbbször valójában nem nevezhetők humános beállítottságúnak sem. Csak azokon a területeken sokszor kevésbé tűnnek inkompetensnek. Mert mondjuk nem lehet feltétlenül egzakt módon felmérni az alany valós tudását.

2015. nov. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A reálos beállítottság semmire se kifogás, ahogy a humánosnak se kéne annak lennie.Ez egy ilyen társadalom
2015. nov. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért van valami a történetben, én Fazekas spec. mat.-ra jártam, matematika tanárként diplomáztam, programozóként tengetem életem és mindig irtó pocsék voltam rajzból...
2015. nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A reálos beállítottság az annyit jelent, hogy valaki nem rest szellemileg.

Viccet félretéve, tanárként azt tapasztalom, hogy mindig azok hivatkoznak "humán beállítottságra", akik általánosan gyenge szellemi képességűek, csak magyarból, töriből összekamuznak egy közepest. De ezeknek a "hivatkozóknak" nincsenek kedvenc irodalmi korszakaik, nem mélyedtek el semelyik történelmi összefüggésben.

Vagyis ezek még csak nem is humán beállítottságúak.


Összefoglalva, nekem a "humán beállítottság"-ra való hivatkozás a "nincs beállítottság"-ot jelenti.

Max. a sarki kocsmában, ha beáll :)

2015. dec. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A nem tudásra semmilyen beállítottság nem lehet kifogás. A beállítottság alapvető érdeklődési területre utal, nem pedig arra, hogy mi az, amihez az illető buta. Attól, mert én fizikus vagyok, még érdekelhet és érdekel is a történelem, és olvashatok merthogy olvasok is regényeket. Ha viszont humános lennék, az nem akadályozna meg engem abban, hogy azért komolyan vegyem a matekot vagy akár alapszinten még szórakoztasson is.


Kifogást mindig azok keresnek, akik a lustaságukat akarják megideologizálni.

2015. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Való igaz amit írtak előttem, a legtöbb ember aki arra hivatkozik hogy humán beállítottságú, ezért gyenge reál tárgyakból, valójában nem is humán beállítottságú. Egyszerűen a humán tárgyakból jobban teljesít mert ott van lehetőség a magolásra, míg egy reál tárgynál nincsen. De attól hogy 5 órát izzad egy fejezeten a történelemkönyvben hogy szóról-szóra megtanulja még nem lesz humán beállítottságú,mert például a nagyobb történelmi összefüggéseket képtelen átlátni, azt sem érti mit olvasott éppen, és két nap múlva amúgy is elfelejti. Én humán beállítottságúnak tartom magam, ettől függetlenül tudok számolni kisebb erőbefektetéssel is jól teljesítettem matekból, egészen egyszerűen nem érdekelt a matematika, unalamsnak tarottam. Lóg a levegőben az egész, nincsen semmi tárgya. Én így éreztem.
2015. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!