Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi annak a helyesírási verseny...

Mi annak a helyesírási versenynek a neve, amit ezen-, vagy a múlt héten írtak a hetedikesek-nyolcadikosok biztosan, (lehet, hogy alsóbb-felsőbb évfolyamosoknak is volt) és van benne talán 40 pontos tollbamondás és 35 percig írható 60 pontos tesztlap?

Figyelt kérdés
Én is résztvettem rajta, 87 pontom lett és továbbküldték. Ki szeretném deríteni, mennyi volt az a pontszám, ami felett tovább kellett küldeni, ezáltal van-e esélyem továbbjutni. A verseny neve meg egyszerűen nem jut eszembe. Ha valaki tudja ezt a pontszámot, és a verseny nevével együtt leírja, nagyon megköszönöm.

2015. dec. 3. 17:29
 1/2 anonim válasza:
Szia! A verseny neve Simonyi Zsigmond helyesírási verseny, és az 5-8. évfolyam írja. Igazából ez a pontszám mindig változó, de 80 pont alatt nem nagyon szoktak bejutni. Ez mindig attól függ, hogy melyik megyében laksz, a többieknek a megyében hány pontja lett stb., mert minden megyében minden évfolyamon 20-25 diák jut be. Én is voltam Simonyin, hetedikes vagyok, minden felsős évben voltam eddig, 5-6.-ban 100 ponttal jutottam a megyeibe, most 99 lett, de szerintem be fogok jutni. Nálunk Nógrád megyében köztapasztalat szerint nem olyan erős a mezőny, eddig 7-8.-ban be lehetett jutni 87-tel, a többi megyét nem tudom. Van, ahol be lehet, van, ahol nem.
2015. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és gratulálok. :)
2015. dec. 6. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!