Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyan fejlődjek...

Mit tegyek, hogyan fejlődjek a rajzolásban?

Figyelt kérdés

Nos az a problémám hogy egyszerűen nincs ihletem semmihez,de nem csak egy ideig ahogy ez szokott lenni, hanem szó szerint semmi :(

Pedig profi akarok lenni,de oda ülök az asztalhoz és nem tudok mihez kezdeni,nem tudom milyen pózba rakjam a karaktereket,se azt hogy milyen legyen az arcuk,esetleg a hajuk ...Hiába nézek referenciát de semmi :(

És mellesleg nem szereket másolni, mert az nem saját, ha valami létezőt is rajzolok az se másolt.



2015. dec. 7. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen lehet rajzolni. Például én van amikor olyan kedvemben vagyok, akkor arcokat rajzolok, nem pedig alakokat, de olyan is van, hogy valaminek a részletét ragadom meg, van amin a mintát hangsúlyozom ki, vagy épp a fény-árnyékot. Van amit kihangsúlyozok a rajzon, és például a háttér, egy-egy részlet lehet olyan, hogy kevésbé figyelek rá, miközben az engem éppen akkor aktuálisan érdekelt dologra fókuszálok. Nem minden esetben lesz "minden szempontból" tökéletes, de ihletet ad, motivál, ha nem feszengek minden részletén a képnek.

Jó dolog tudatosnak lenni arra, hogy milyen stílusban rajzolsz/akarsz rajzolni. Amilyen stílusból és megközelítésből kezdessz neki, abban az írányban fog haladni a kép. Szerintem ez itt nagyon fontos. Ha megvan egy alap, hozzám közelálló 'formám', abból mindig kiindulhatok, és én is általában ihlet-forrás keresések közben olyan művészekhez vonzódom, akiknek van egy saját, kifejlett forma világuk, amihez ragaszkodnak, nem pusztán a rajztudásukat fitogtatják.

2016. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nos azóta eléggé kifejlett a rajzstílusom :) Mondhatni ég és föld, ahhoz képest ahogyan akkor rajzoltam amikkor ezt ki írtam. A gond az volt hogy csak másoltam régebben, a tabletes cerkámnak hála már jobb vagyok.

Mellesleg, manga stílusú képregények, és vissual novell foglalkoztat, most is ez a 2 dolog foglal le, és az animálás is érdekel. :)

2016. jún. 16. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!