Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem építenek ma is...

Miért nem építenek ma is panel lakásokat? A klasszikus értelemben vett panel lakásokat,10 emeleteseket?

Figyelt kérdés

Miért nem építenek ma is panel lakásokat? A technológia jól kiismert már, a szigetelési anyagokkal jól szigetelt épületeket lehetne építeni a "társasházi" lakások árának töredékéért ha újra létrehoznának panel gyárakat, házgyárakat. Miért nem éri meg senkinek hogy ezzel foglalkozzanak? Jóval olcsóbban lehetne sok lakást építeni és sajnos egyre szélesebb az a fiatal réteg aki legfeljebb ilyen lakáshoz tudna hozzájutni, de a mai értelemben vett újépítésű "modern" társasházakhoz nem?

Az, hogy mennyivel korszerűbb megoldások vannak igen ez tény, de az is tény, hogy ezeket ma egyszerű ember soha az életben el nem érheti. Modnom ezt 10 éve dolgozó fiatalként, hogy egyszerűen esélyem sincs ilyesmire, hogy új lakás. Azért annyira nem rosszak a panel házak, hogy magát a lakhatást ha szűkös formában is, de ne tudná kielégíteni fiatalok részére! Valakinek érdemleges válasza esetleg? Köszönöm!



2015. dec. 10. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Mert megszűnt az állami építőipar, egy panelházhoz szükséges panelek gyártásához pedig komoly és nagy gyártóüzem kellene, és hatalmas összeszerelő csapat, óriási darukkal, szállító járművekkel. Ekkora beruházást egyetlen magánszektorban működő építőcég sem kockáztat meg. Egyébként sem jönne ki olcsóbban, mint a mai technológiával épült 4 -5 emeletes társasházak.


Te pedig vehetsz használt panelt, szinte fillérekért.

Pld. a XVIII. Havanna ltp.-en 72 négyzetméteres, 1+2 félszobás lakást akár 7 - 7,5 milláért. Szerinted ennél olcsóbb lenne egy most épülő panel?

2015. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Minek? Fogy a népesség
2015. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1# csak megtaláltam a kérdést így 5 évvel később és remélem olvasod.

A jelenlegi áraknál már lehet hamarabb vennék én is új építésű panellakást, mint 40-50 éveset. És hát akkoriban lehet 7,5 millió volt egy 70 m2-es lakás, de most már ahogy megnézzem állapot függvényében 18-23 millió között van egy 35 m2-es, 20-28 millió körül egy 50 m2 körüli és kerestem egy 72 m2-est is, amit most 25-34 millió között hirdettek. Ez ellenére én adtam egy zöld kezet, mert amit írtál nekem logikusnak tűnt.


Ugyanakkor kérdező, ha olvasod, nem tudok érdemben segíteni és válaszolni, a valós okot nem tudom, de remélem sikerült lakást venni azóta.

2020. nov. 30. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!