Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Emetophobia, pánikbetegség,...

Emetophobia, pánikbetegség, hipochondria. Bármelyiket le lehet küzdeni?

Figyelt kérdés
Mindegyik világ életemben bennem volt, csak elenyészően. 2014 nyarán változott meg minden egy calici vírus miatt. Követte a hányásfóbia, makd erre rá jött az hogy heti háromszor minimum pánikrohamom van , majd megerősödött a hipochondria. "Rengeteg rákom volt már, jelenleg a mellrák a menő(tényleg van egy csomó a cicimben), szerintem kétszer szívrohamom is volt." Amúgy semmi bajom, tudom. Tudja az összes barátom a "betegségeimet" , sokat beszélek róla. Nem túlzok, tönkre teszi a fiatal koromat. Többet tudom a betegségekről , mint egy orvos, és az a vicces hogy nevetek magamon. Van párom, szinte vőlegényem, szerető család, jópofa kedves barátok, kiskutyák, munkahely. Kell ennél több???Nem!! Apukámat 4 hónapja vesztettem el, nyilván rádobott ez mindenre. Amúgy egyáltalán nem vagyok zárkózott, csak annyiban hogy alkoholt nem merek inni nehogy hányjak. Miért , mi van a hányással? Semmi! Nyugodtan állok ha valaki hány mellettem, de ha nekem van hányigerem..világ vége...pánik...felkötöm magam. Fél óra...lemegy a pánik...boldogság. Nyunyorgatom a cicimet, félek a ráktól, a kemótól. Pedig érzem magam olyan erősnek , hogy legyőzném. Pszichológus még nem látott, de már nagyon érik. Nem nagyon szeretnék menni , mert nem vagyok hajlandó semmilyen nyugtatót beszedni. Magamon tudok segíteni? Vagy esetleg ha szólok a pszichológusnak hogy nem szeretnék gyógyszert akkor tud máshogy segíteni? Mivel kezdjem? Mit meséljek először? Zúdítsam rá az egészet az első randin? Köszönöm a válaszokat előre is!

2015. dec. 25. 01:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze legkuzdheto jo a pszicho ha nincs mas es a csaladod barataid sem szakkepzettek illetve mivel kozel alltok nem lathatjak annyira tavolrol amennyire kell hogy kivul maradjanam de ne azt vard hogy ok gyogyitsanak meg ha em figyeld hogy ok hogyan kepesek panik nelkul siman letezni a problemat tul dramatizalod majdnem biztos hogy menekulsz valami elol de ezt biztosan csak te tudhatod legy oszinte magadhoz mi elol biztonsag hianya keress olyanokat akikben megbizhatsz es szeretnek .Ne panikolj vonulj el a szobadba es nezz szembe az arnyekaiddal;) megbizhatsz masokban de hidd el hogy te is hogy kepes vagy kezelni a helyzeteket.:)
2015. dec. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kommentet!! Kellemes ünnepeket!
2015. dec. 25. 05:18
 3/3 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem ad gyógyszert, mert nem orvos! Ezt mért nem tudják az emberek? De extrém súlyos, a napi életvitelt akadályozó helyzetben igenis kell a gyógyszer.
2020. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!