Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Kellemes karácsonyt! " Mi...

"Kellemes karácsonyt! " Mi benne a kellemes?

Figyelt kérdés
Évről évre eljön ez az időszak is, ész nélkül irtják az emberek a fenyőket, hazaviszik, feldíszítik, hogy utána januárban kidobhassák. Tönkretettek már mindent, persze elnevezték "ünnepi időszaknak", "évvégi felhajtásnak", "karácsonynak", de mindnek a lényege ugyanaz: eszetlenül költik a pénzt, értelmetlenül rohannak, futkosnak, hogy nagy legyen a forgalom a bevásárlóközpontokban. Majd ott van az év utolsó napja, mindenki alkohollal mérgezi magát, nevezzük pezsgőnek, sörnek, pálinkának, mind egy kutya: méreg, ami öl, butít és nyomorba dönt. Nyomorba dönt egészségileg, pénzügyileg, meg minden más szempontból. És amikor az emberek értelmetlenül, pörgésben, rohanás közepette elköltötték a pénzüket mindenféle kedvességnek meg ajándéknak nevezett sz-rságra, akkor lecseng ez az egész. Az újévtől várunk változásokat, de valójában semmi változás nem jön vele, csak az évszámhoz adunk hozzá egyet és ez a robotolás kezdődik előről, vagy inkább egyszerűen csak folytatódik. Szóval mi a kellemes dolog a karácsonyban?

2015. dec. 25. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Amikor még gyermek voltam, s a felnőtt bácsik és nénik építették a szocializmust (néhányan lelkesen, többen vonakodva) tanultunk a fogyasztói társadalomról, a tőkésekről.

Nem volt elég alapos az okítás, legalábbis nálam. Azt képzeltem, hogy a fogyasztói társadalom olyan, ahol meg tudom venni azt, amire szükségem van. Tévedtem.

Ez a világ olyan, hogy elhitetik az embereket azzal, hogy olyasmire van múlhatatlan szüksége, amit rendesen a büdös életben nem venne meg. Nincs is más fokmérője az embernek, mint az, hogy mennyit költ.

De szeretetet, melegséget, családot, barátot melyik áruház polcain találni? Lehet, ilyen is lesz? Tíz deka szerelem, ízfokozóval, vákuumcsomagolásban. Ha lesz, ebben a világban nem szeretnék élni.

2015. dec. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Én is pontosan ezt vettem észre, az emberek ebben a hajtásban meg a stresszben mennek tönkre. Ezt hozta a kapitalizmus meg a fogyasztói társadalom.
2015. dec. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmi.
2015. dec. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Földön ma már a tegnapot éljük mindig.Minden nap teljesen ugyan az,idő fogságában vagyunk és ezért állandóan rohanunk is.Régen is tudták az emberek hogy mennyi az idő,még is békèsen éltek,nem voltak ennyire beprogramozva.De tényleg ma már robotok vagyunk,mindent pontoa idő szerint teszünk,aztán ugye vannak az ünnepek ahol költünk minden hülyeségre ami igazából nem is kell sokszor,de legyen azért.Szóval ilyen az élet és minden ünnep.Régen én nagyon szerettem a karácsonyt,vártam de így felnőtként nagyon unalmas,semmilyen.
2015. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Karácsony Jézus születésének ünnepe.

Aki nem vallásos, annak nem is kéne ünnepelni, mert nem a tömérdek ajándék ünnepe. Így értelmetlen és üres ünnep. Legyen tartalma, ünnepeljük meg a mi Urunk születését meg!

2015. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Na nézd! Lehet mondani,hogy "értelmetlenül rohangálnak". De ez nem mindenhol van így. Azért rohangálnak "értelmetlenül", mert olyan ajándékok után futkosnak amit szeretteik már szeretett volna és ezzel boldoggá tehetnék őket. Én személy szerint imádom a családomat FEJENKÉNT megajándékozni,mert tudom mire vágynak, és amikor azt tőlem megkapják nagyon örülnek. Az emberek csak egymást szeretnék megajándékozni, boldoggá tenni. Kellemes a karácsony, mert együtt van a család, nem kell se iskolába, se dolgozni menni (általánosságban) csak EGYÜTT tölteni az ünnepet. Látni a gyönyörű, feldíszített karácsonyfát, ami alatt ott vannak az ajándékok, és a család oda gyűl és kibontják ajándékaikat. Együtt van teljes mértékben az EGÉSZ család (beleértve a rokonokat is, és a nagyszülőket). EZ A KARÁCSONY! A kellemes karácsony! De egyrészt igazad is van, mert tényleg észrevettem,hogy így van. Hogy a nagy készülődésbe az ember hamar lefárad. Így volt az nálam is. Az anyukám főzött, mosott, takarított és teljesen lefáradt. Nem jött ki hozzánk a nappaliba és egy kicsit még az apukámmal is összeveszett. Szörnyű volt. De karácsonyra ez már elmúlt. Az új év kapcsán is igazad van, bár az emberek (már aki) nem isszák tele magukat jó esetben. Isznak 1-2-3 kortyot és ünneplik az újévet (persze megeshet,hogy betegre isszák magukat (alkoholisták)). És lehet jól is tölteni az újévet. De azzal kapcsolatban igazad van,hogy utána minden kezdődik előröl. Egy darabig van nyugtunk, utána tényleg minden kezdődik előröl. :(
2015. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!