Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliában élek, otthon személy...

Mina75 kérdése:

Angliában élek, otthon személyi kölcsön és diákhitelem van. Be tudják e hajtani rajtam külföldi tartózkodás esetén?

Figyelt kérdés

Magyarországon semmim nincs, Angliában bejelentett munkahelyem van. Valakivel történt már esetleg behajtás úgy, hogy külföldön élt?Konkrét tapasztalatra lennék kíváncsi.

Köszönöm!


2015. dec. 26. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy be tudják hajtani.
2015. dec. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Privátban tudnál pontosabb, bővebb infót küldeni?
2015. dec. 26. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit erről bővebben írni. Úgy jöttem ki Angliába, hogy tartozásom volt otthon. Nem foglalkoztam vele mi nagy hiba volt. Megtaláltak, így kifizettem a tartozást.
2015. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tartozás nem országhoz kötött, hanem emberhez. Így te hiába mész ki egy másik országban, a tartozás ugyanúgy megmarad, csak nem Magyarországról kell törlesztened, hanem jelen esetben Angliából. Azt meg felejtsd el, hogy nem fogod törleszteni, mert elég szépen megütheted a bokádat.
2015. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Egyesült Királyság EU-s ország, így nagyon egyszerű behajtani. A személyi kölcsönöd vonatkozásában EU fizetési meghagyást indítanak ellened, ha magánokiratba foglalták a szerződésedet, ha közjegyző előtt történt a szerződés kötés, akkor EU végrehajtható okirati eljárást indítanak veled szemben. A NAV már nem tudom, milyen módon fog behajtani, de azok is nagyon könnyen megtalálnak.
2015. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!