Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy könyvet...

Mennyibe kerül egy könyvet egy kiadónak?

Figyelt kérdés
Igazából már kész a könyvem többszőr átolvastam javítgattam és szeretném tudni hogy mennyibe kerülne körül-belül. És még arra vagyok kiváncsi hogy kiadhatnám álnéven mert túl fiatal vagyokahoz hogy elismerlyék a "művemet". Remélem segítetek és még annyi hogy 274 oldalból áll A4-es lapon Calibri 12pt.

2016. jan. 2. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A neved egyrészt 20 év múlva is ugyanaz lesz (ha nem változtatod meg), szóval nem ez dönti el, hogy fiatal vagy-e. Másrészt a karakterszám (szóközökkel) számít egy nyomtatásnál, mert minden nyomda máshogy nyomtat. És kiadója válogatja, hogy mennyibe kerül, de százezres nagyságrendekben gondolkozz. Egy kivétel talán van: a Deltavision, ahol elvileg ingyen csinálják, de csak akkor nyomják ki, ha úgy látják, hogy nagyon jó, és lesz belőle bőven bevétel. :) Még mielőtt bárkinek is elküldenéd, javasolom, hogy küldd el egy-két embernek előtte ;)
2016. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Rögtön azzal kezdeném, hogy ne küld el egy embernek sem, bárki bármit mond, például, ha valaki azzal áll elő hogy ő leiner laura, akkor se, semmi képp. A válaszom válasz fele az lenne, hogy:százezer ugyan már... Azért ne menjünk ilyen messzire... Tényleg a legtöbb helyen nem kevés.

Először is átnézed (tudom, hogy már megtetted, de még egyszer kell), semmi csiricsáré, színes betűk, dölt betűk, vastag cím... Semmi, egy teljesen egyszerű A4-es oldalakból álló könyv. Az ár ezektől függ: a kiadótól, a könyv "méretétől" (ez alatt az oldalszámok mennyiségére célzom), a könyvben levő hibák mennyiségétől, hogy kemény vagy puha táblás könyvet szeretnél és a könyvek mennyiségétől, másszóval, hogy egyenlőre hány db könyvet szeretnél. Persze van néhány kiadó, ahol pl a kiadás, nyomtatás költségeit a későbbiekben vonják le a megvett könyvek árából. Külön a kiadók oldalain biztos találsz majd a kiadással kapcsolatban árakat. De m

2016. jan. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Bocsi ez valahogy leszakad: De majd, ha már megvan a kiadó, ne azzal az örömujjongással küld be, először várd meg a véleményt, viszont ha az első kiadó visszautasította, attól még ne ess pofára, higgy a történetedben, rengeteg kiadó van magyarországon.
2016. jan. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2016. jan. 4. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha három mondatot nem tudsz leírni hiba nélkül, milyen lehet a könyv?


Ha találsz kiadót, amelyik befogadja, csak úgy fog vele foglalkozni, hogy te fizetsz minden költséget, meg a cég tisztes hasznát (a tisztességtelenek már becsuktak).

Több százezer forintos kiadás. Gond a terjesztés is. Boltok csak bizományba veszik át, s az eladott példányok árából 30-40%-ot maguknak tartanak meg.

Optimális esetben 2-3 év alatt nullára jön ki. Ha nagyon jó a könyv, s az emberek egy elsőkönyves szerzőre rácuppannak, akkor bármi lehet. Ennek az esélye kicsi.

2016. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én azt javasolnám, hogy várj még vele addig, amíg eltelik egy-két év, és idősebb leszel, utána ismét olvasd át a könyvet, vagy kérd meg anyukád, apukád nagyszüleidet, hogy olvassák át neked, ők mit szólnak a történethez? Mindenképpen olvassa el valaki előtte a családban.

Ha elküldöd kiadóhoz, és esetleg vissza utasítanak, ne törj meg! Folyamatosan próbálkozni kell! Ha van ismerősöd lefordíthatja angolra, vagy németre és más országokban is van lehetőség. Sosem szabad feladni ! :)


AMúgy én is irok egy könyvet már pár éve :) És én is fiatalabban kezdtem el 17 évesen most már 22 leszek és folyamatos átolvasással újra és újra javítok rajta, amíg úgy nem ítélem, hogy kész van. :)


Remélem tudtam egy kicsit segíteni ;)

2016. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
egyébként angolul írtam és nem rég fejezztem be a német fordítását
2016. jan. 10. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!