Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok megtanulni bal...

LuLu17 kérdése:

Hogyan tudok megtanulni bal kézzel írni?

Figyelt kérdés
Lehetséges egyáltalán, hogy szépen tudok majd bal kézzel írni? Gondolom kitaláltátok, hogy jobb kezes vagyok. :D
2016. jan. 7. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát sok sok gyakorlással biztos lehetséges

De nekem pl ha a fejemet vennék akkor se tudnám a nevemet se leirni bal kézzel:D

2016. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Crisopher ***** válasza:
84%

Majdnem adtam tanácsot, aztán rájöttem, hogy nekem azért megy, mert balkezes vagyok. :D Hát jobbal nem tudnék írni. :D

Amúgy meg lehet tanulni, csak sok idő, és türelem kérdése az egész. Fontos, hogy tényleg akard, és örömet okozzon ez neked, tehát ne kényszerből.

Először ne írni próbálj, hanem olyan dolgokat bal kézzel csinálni, amiket eddig jobbal csináltál. Figyeld meg a tevékenységeidet, biztos lesz, amit jobbal csinálsz. Például inni egy pohárból (mondjuk lehet az pont nem :D), de mondjuk kanállal enni valamit, vagy amikor csak villa van nálad, vagy ha töltesz magadnak folyadékot (mondjuk tejet vagy kávét), akkor csináld bal kézzel. Előbb-utóbb egyre jobban fognak menni ezek a cselekvések. Ha pedig illemhelyre mész... igen, azt is megpróbálhatod balkézzel. :D

Mikor ezek mennek, akkor jöhet az írás, ami egy finom motorikus mozgás. Javasolnék első osztályos gyakorló füzeteket, amivel a gyerekek tanulják a betűket. Egy sima papír is megteszi. Nem fogsz tudni bal kézzel szépen írni elsőre, és hamar el is fáradsz benne, de próbálkozz azért. Ha elég kitartó vagy, előbb-utóbb az agyad megtanulja ezt a finom motorikus mozgást a bal kezedre is alkalmazni, és akkor menni fog a bal kézzel írás. Szerintem pár hónap alatt meg tudod tanulni.

2016. jan. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

#1 Mindent meg lehet tanulni, ha van akaraterő! ;)

#2 Ezeket meg fogadom és reménykedem, hogy úgy lesz ahogy írtad! :)

2016. jan. 7. 23:34
 4/9 Crisopher ***** válasza:
100%
Egy valami érdekelne még: miért akarsz megtanulni bal kézzel írni?
2016. jan. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha bal kézzel írsz csak tintás lesz a kezed, nem jó dolog :D
2016. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4-es, érdekesnek tartom és valahogy számomra a balkezesek olyan különlegesek, meg hát közülük került ki a legtöbb művész és kreatívabbak is jobbkezes társaiknál. Nyilván én nem leszek majd kreatívabb, de azért jó lenne. Másrészt meg tök menő ha valaki mindkét kezét tudja használni. :D
2016. jan. 8. 17:53
 7/9 A kérdező kommentje:
#5-ös, vannak balkezes osztálytársaim és ők is folyton erre panaszkodnak és, hogy nem látják azt amit írnak. :D Egyébként nekem is tintás szokott lenni a kezem. :D
2016. jan. 8. 17:54
 8/9 Crisopher ***** válasza:
Akkor különleges vagyok. :D
2016. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kétségtelen ;)
2016. jan. 8. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!