Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rossz laptop ügy. Mit tudnék...

Rossz laptop ügy. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Egyéb kérdésekbe tettem a kérdést, mert ez 2 kérdés egyszerre, de nem akarom szétbontani a témát. Kezdem a sztorit. Az egész úgy kezdődött, hogy letöröltem a laptopom egy száraz ronggyal, mert rohadtul zsíros-koszos volt az egész. Aztán bekapcsoltam, láttam, hogy villog az akksi lámpácskája, ezért bedugtam a töltőt, de sajnos elkéstem, és a gép lemerült. Megnyomtam a bekapcs gombot, semmi. Gondoltam, hogy nem nyomtam erősen. Aha! Aztán megláttam, hogy a töltésjelző led nem világít (ergo mintha nem lett volna töltőn a laptop), ellenőriztem, hogy jól dugtam-e be, és igen. Töltőn volt a laptop, se kép, se hang. Ott szószerint majdnem elsírtam magam. Anyám jól leordított (jogosan) Én azt hittem, hogy majd megszakadok a bűntudattól, és a szégyenérzettől. Nagyanyám és anyámat is nagyon sajnálom. Nagyimat azért, mert ő vette a gépet, anyámat azért, mert kéne neki a gép. (off: érdekes, a laptop az azt megelőző szombat estén még működött. WTF?) Aztán egy youtube videó alapján megnéztem a laptopot, hátha jutott bele valami, ami nem kéne, hogy odajusson. Cmos resetet próbáltam. Nem sikerült. Még idegesebben összeraktam. Víz nem jutott a gépbe. Oké. Anyámék egy temetés után lerakták egy szerelőnél. 2 hét múlva visszarohantak az átvételi elismervényért (annyira feldúlta őket a temetés, hogy elfelejtették...) Mindenki happy volt, az ügyfélszolgálatukon azt mondták, hogy még sok idő, mire meg tudják javítani a gépet. Oké. Novemberben, és decemberben szinte semmit sem hallottunk a laptopról. Eltelt karácsony, szilveszter, találkoztam rokonokkal stb... Erre ma felhívták anyámat, hogy a laptop "javíthatatlan", és esetleg alkatrészként eladnák. (Nem adom a vinyómat! Persze, csak úgy eladják alkatrészként a vinyóm, amin annyi minden van! Sok gyökér) Nagymamám azt mondja, hogy semmi baj, ne foglalkozzak vele (tudom, hogy bántja a dolog), anyám először jól leordított, aztán nyugodtabban megbeszéltük a dolgokat. A műhelyben először azt mondták, hogy a csatlakozóval van baj, kevés idő alatt ki tudják javítani, aztán pedig mondták, hogy az alaplapon tört el valami, FIZIKAI BEHATÁS történt. Egyszerűen még máig sem értem, hogy mi volt az a bizonyos behatás, nem szokásom kalapáccsal ütni az alaplapokat... És válságban vagyok, mert nem tudom mit szúrtam el, de mivel a laptop az előtti este működött, ezért valamit én tettem. Vagy az asus laptopok olyan királyak, hogy egy törölgetés után máris széttörik az egész? Mi folyik itt? Én még nem is láttam a hibás alkatrészt, ezért repedést/törést se láttam. Ötletek, hogy mit tegyek? 15f

2016. jan. 8. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Elhozzátok a gépet a szervizből (elég gyanús a szitu), és elviszitek máshova, Vagy megpróbálod másik töltővel, mert nem kizárt, hogy az a rossz. De az akksi is lehet rossz.
2016. jan. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
am bocsi, nem alkatrészként adnák el, hanem a működő részeit a gépnek (hdd, ram kb.) áttennék másik laptopba. Na most ezt én is meg tudom csinálni. A töltő jó, kipróbáltam. Az akksi kb. 2 óráig bírja sima netezés közben, működik. A laptop egy nemsokára 3 éves asus. i3 2350m, 4gb ddr3 ram, gt 610m. Szóval nem rossz. Én arra gondolok, hogy vagy kiment az érintkezés, vagy tényleg a töltővel van a baj. Májusban tönkrement a gyári töltő (érintkezési hiba), vettem egy újat hozzá, 10 ezer forint volt (utángyártott). De ha hibás lett volna a töltő, gondolom szóltak volna, ugyanis mindenestül elküldtük a gépet (még egy usb egér is benn maradt...)
2016. jan. 9. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!