Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem az egyetemen tanulok...

Vki0824 kérdése:

Ha nem az egyetemen tanulok attól még igénybe vehetem a kollégiumot?

Figyelt kérdés
Jövőre a szüleim elköltöznek az ország másik végébe és én itt szeretnék tovább tanulni. A kérdés már csak az hogy ha én szakmát szeretnék tanulni (és nem az egyetemen) akkor igénybe vehetem-e az egyetemi kollégiumot?
2016. jan. 11. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Azok közül vesznek fel mindenkit igénybe akik egyetemre járnak. :D Esélytelen.
2016. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elsőre hülyén hangzik a javaslatom, de tanulj inkább egyetemen azzal többre mész, függetlenül attól, hogy kollégiumban laksz-e vagy sem.

A szakképzések, okj-s tanfolyamok csak rövid távon segítenek a munkaerőpiacon és ha az adott szakma kifut nagy bajban leszel.

Ha nem elég jó az érettségi eredményed, hogy egyetemre járj, akkor válassz olyan felsőoktatási szakképzést, ami később folytatható BSc-n és rögtön a kollégium kérdés is megoldódik.

2016. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint sajnos nem; vannak kollégiumok, ahol van kiadó szoba, de rövid távra (azaz olcsóbb koliban megszállni, mint szállodába menni esetleg, de inkább pár napra, mert hosszabb távra már az is sok lenne, és nem is tudom, hogy lehet-e).

Második, nem tudod, milyen szakmát szeretne tanulni, vannak olyanok, amikkel sokkal könnyebb munkát találni, sőt a fizetés is jobb, mint számos egyetemi szak által nyújtott diplomával. Azt sem mondta, hogy később esetleg nem szeretne továbbtanulni, nem is erre vonatkozott a kérdése, felesleges a "Jobban jársz" szöveg...

2016. jan. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!