Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az hogy van, hogy bizonyos...

Az hogy van, hogy bizonyos helyzetekben az angolt könnyebben értem meg, mint beszélem? Hogyan tudnék megtanulni folyamatosan beszélni angolul?

Figyelt kérdés
Ha szakmai dolgokat olvasok, akkor többnyire felfogom a lényegét a szövegnek, de saját szavaimmal angolul nehezebben tudnám visszamondani. Hallott szöveg értésben rengeteg szóval úgy vagyok, hogy egy néhányat kapásból meghallok, akárhogy elhadarják, valamire koncentrálni kell, van olyan is, amit ha beleszakadok se értenék meg. Hogyan tudnék folyékonyabban beszéli angolul? És hogyan fejleszthetném a hallott szövegértésem?

2016. jan. 15. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A szövegkörnyezet gyakran hozzásegít az ismeretlen szavak felismeréséhez. Valami nyelvet megérteni sokkal könnyebb, mint beszélni azt.


Ha tanulni akarsz, akkor használd sokat a nyelvet, beszélgess angolul, ez a legjobb módszer.

2016. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én tanácsom :

1. Keress valakit,akivel napi szinten beszélhetsz angolul

2. Nézz sorozatok angolul, angol feliattal

Engem ez a 2 dolog motivált. Angolból mindig én voltam az egyik legjobb a suliban, írásban persze. Megmukkanni nem tudtam. Aztán gy adódott, hogy megismerkedtem pár emberrel akikkel muszáj volt angolul beszélnem. Abban az időben már néztem a sorozatokat, igaz, magyar felirattal, de ekkor már megvolt bennem a vágy, hogy beszéljek. Használni akartam az angolt, hallani a hangom, ahogy angolul magyarázok, vagy csak mindennapi dolgokról beszélek. Menőnek éreztem magam :) Aztán rájöttem, hogy képtelen vagyok akadozás nélkül beszélni. A hosszabb mondatokba mindig beleakadtam, nem tudtam, hogy is kéne összetennem a szavakat. Így rövid mondatokban beszéltem. Sorozatokból eltanul kifejezések használtam. Elkezdtem angol feliratot használni, és egy -két kifejezés teljesen az agyamba vésődött, a maga nylvtanjával együtt. Kifejezésekből nyelvtant és szavakat is tanulni fogsz. Sosem állítottam meg, és fordítottam egy szót sem. De minden sorozatnak megvan a saját szókincse. 8. évadnál már alig használnak új szót :)Beszéd közben olyan szavak fognak eszedbe jutni, amiről nem is tudtad, hogy tudod. Egy-egy szót annyit hallasz egy sorozatban, hogy már érted, és használni is tudod , de pl a magyar jelentése nem is ugrik be elsőre. Vicces dolog ez :) Az angol izgalmas és érdekes és egyáltalán nem kéne, hogy tehernek érezd a megtanulását. Dalokból is könnyen tanulhatsz, bár azokat fordítgatni kell. Sok sikert, remélem, segítettem :)

2016. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!