Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Irigy hónaljmirigy szám...

Irigy hónaljmirigy szám elemzése?!

Figyelt kérdés

Elég furcsa házifeladatot kaptam. Egy Irigy hónaljmirigy számot kellene úgymond "elemezni".

Én a Belehalok paródiáját választottam.

Segítenétek?

Pl. hogy mit parodizál ki Majkán, a videóklippen stb..



#irigyhólajmirigy
2016. jan. 25. 20:41
 1/1 anonim válasza:
100%

Valóban elég furcsa feladat, de semmi nem lehetetlen, amennyire tudok segítek. :) Igazság szerint a "Belehalok paródia" nem a legjobb választás, pl. a legújabb "Nincs fuxa jáj" vagy az "Apu vedd meg a Rakpartot" sokkal ideálisabb mind klip-, mind karakterparódia szempontból, de azért megpróbáltam összehozni pár dolgot:

- fontos megjegyezni, hogy mind az eredeti, mind a paródiaváltozat klipjét ugyanaz a stáb (Los Tiki Pictures, rendező: Galler "Indián" András) készítette

- köztudott, hogy a zenei alapot egy külföldi előadó készítette, aki közzétette ezt az interneten, így bárki szabadon használhatta/használhatja. Majkát sokat támadták azért, hogy lopta az alapot. Nem tudni, hogy az IHM az eredetileg közzétett alapot használta-e, vagy ők maguk játszották fel, de az biztos, hogy dinamikusabbra sikerült, mint az eredeti

- Sipos Tamás alakítja Majkát, és mint ez a paródiában szokás, jellemző stílusjegyeit kikarikírozza, felnagyítja (pl. szájtartás)

- a dalszöveg reflektál a rapperélet viszontagságaira, az előadók (Majka - "Emlékszem egy villában laktam ezelőtt tíz évvel" BLR - "Na jó, elismerem, hogy voltak celeb libáim" Curtis - "A kicsi Tyson-nal szívesen cseréltem") életére, valamint utalást tartalmaz az Irigy Hónaljmirigyre, és a zenei színvonal ("Valahogy nem fér a fejembe, hogy csak 5 szám van egy lemezre") süllyedésére is kitér

- a klipben Curtis és BLR arca helyén iPad-ek vannak (ennek különösebben nem jöttem rá az üzenetére, de tuti hogy ez a fő poénja a klipnek)


Remélem tudtam segíteni valamennyit, a tanárt pedig innen is üdvözlöm, nagyon ötletes és gondolkodtató feladat. :)

2016. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!