Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék könyvet írni,...

Szeretnék könyvet írni, hogyan? TÖBB LENT!

Figyelt kérdés
Nos arra gondoltam,hogy írok egy könyvet,van most fantáziám is hozzá. Nos,ez egy történet pl:. Egy lányról szól. Egy ilyesmit szeretnék írni. Hogyan kezdhetnék bele? De ezt én szívesen csinálnám közösségi oldalon ( lennének olvasóim\követőim,hasonló mint egy blog) tudnátok ilyen alkalmazást mondani? Vagy hogyha nincs ikyen akkor hogy kezdjek bele a könyv írásba?

2016. jan. 26. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Pár mondatot nem tudsz rendesen megfogalmazni. Milyen színvonalú lehet akkor az a könyv?
2016. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne kezdj bele. Egy jó könyv megírásához rengeteg kreativitás, fantázia szükségeltetik. Valamint alapvető intelligencia és általános műveltség. És a legfontosabb? tehetség az íráshoz.


Aki fel tesz egy ilyen oldalon, egy olyan kérdést, hogy hogyan írjon könyvet az ezen készségek egyikével sem rendelkezik.


Szerintem hanyagold a könyv írást-

2016. jan. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nem az hogy nincs kreativításom!! Csak hogy esetleg nincs e olyan alkalmazás? Vagy hogy hogy csináljak könyv borítot? Nem a tartalmáról van szó! Könyörgöm!!!
2016. jan. 27. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Amikor arról kérdezel, hogyan szülessen meg egy mű a kezed alatt, akkor az olvasó elsősorban azt feltételezi, hogy rendelkezel alapvető ismeretekkel. Jelen esetben a szépirodalom mibenlétéről.

Aztán döbbenten konstatálja, hogy egy rövid kérdést, s három értelmes mondatot nem olvas tőled. Nem a mű vázlatából. Nem. A kérdés már maga is zavaros, kusza.

Most, hogy így ránk pirítottál, sem teljesen egyértelmű, hogy a kérdésed műszaki, s nem művészeti jellegű.

A blog nem könyv. Könyvet nem lehet blogba írni. Egy regény lehet naplószerű. Sok ilyen van. De az elektronikus blog nem regénytár. Alapvető tévedésben vagy.

Ha annyira béna vagy, hogy a kismillió ingyenes blogrendszerből egyet sem tudtál kiválasztani a google segítségével, akkor tőlünk mit vársz?


De mivel most szépen kértél minket, hogy a műszaki-technikai jellegű segítséget adjunk, megteszem neked. Netes részét nem, papír alapú könyvhöz ellátlak tudnivalókkal.


Kézirat:

Használd a Microsoft Office Word szoftvert.

Semmiféle formázást ne használj. Semmit! Entert csak a bekezdés végén üss be. A szöveg nem fog lefolyni a monitorról, nem kell a sorokat széttördelni.

A kész munkád feleljen meg a szépirodalmi kéziratokra vonatkozó előírásoknak. (Sortáv, oldalankénti leütések száma stb.)

Kérdezed a borítót. Nos, ebből arra következtetek, hogy a tördelést is magad végeznéd.

Használj QuarkXpress, vagy Adobe Indesign programot. Nyilván tisztában vagy a tipográfiai szabályaival. Talán még a mikrotipográfiához is értesz.

A műfajhoz illőnek gondolom valamely velencei reneszánsz antikva betűcsalád használatát. Ügyelj arra, hogy az elválasztást állítsd be magyarra. A túl hosszú kimeneti sorokat hajtsa ki a program. Figyelj arra, hogy a gépi elválasztás néha furcsa dolgokat tesz!

Az illusztrációk feldolgozásához Adobe Photoshop programit használj. A képek felbontása legyen 300 dpi, CMYK legyen a színes kép, Euroscale színpalettát választva, színbontás UCR (Under Color Removal). Legjobb a nyomdával egyeztetni.

Nyilván azt is tudod, hogy egy könyv a címnegyeddel kezdődik. A könyv terjedelme optimális esetben tizenhattal osztható, de legalább nyolccal.

Ragasztókötésnél a belső margó meghatározásánál vedd figyelembe azt, hogy a kötés jellege miatt a könyv nem nyílik teljesen szét. Legyen jó széles.


Borító:

A gerincet a nyomda tudja megadni.

A kiterített borító mérete 2×az oldalméret+gerinc

Ha úgy tervezel rá képet, hogy az kitölti a lapot, akkor körben legyen rajta 3-5 mm kifutó.

Kemény táblás borítónál a méret bonyolultabb.

Az első és hátsó tábla három oldalon 1,5-1,5 mm-el nagyobb mint a könyvoldal. Ehhez adódik a gerinc mérete is. Vedd figyelembe a kötés jellegéből adódó veszteséget (domborítás és ereszre verés). Az egész borítót betakaró kép vagy flekk 15 mm-el legyen nagyobb minden irányban az áthajtás miatt.


A nyomdába pdf-et kell küldeni, beágyazott fontokkal.

2016. jan. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sziandika válasza:
0%

én a microsoft office world-öt ajánlom megfelelő könyv/versek/feladatok írására borító készítést ezzel ajánlom és letölteni sem kell: [link]


(még mangát is készíthetsz vele) :)

2016. jan. 31. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziandika!

A linkelt izébe be tudom írni a kötésmódot, a gerinc vastagságát kiszámolja a papírvastagság és terjedelemből? Ki tudom választani, hogy UCR vagy GCR, Euroscale 2 vagy 3? Esetleg a nyomda saját színprofilját is fel tudom tölteni? Nevetséges!

2016. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!