Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek felvesznek az...

Szerintetek felvesznek az első helyre megjelölt iskolámba?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 14 éves lány vagyok, most fogok továbbtanulni. Első helyre egy elég jó iskolát jelöltem meg,nevezzük V-nek (nem szeretném kiírni a nevét) és én nagyon szeretnék oda továbbtanulni. Szimpatikus dolgokat mondtak róla, állítólag a közösség is nagyon jó, meg a tanítás is.. Nos engem mindkettő meggyőzött, mert imádok barátkozni, barátokat szerezni meg a tanulás sem utolsó szempont :D a baj az, hogy elrontottam a felvételit. A matekom 19 lett, a magyarom 35. És sajnos a félévit még jobban, lett 4 négyesem. :( Ezek után félek, hogy nem fognak felvenni, amit alaphelyzetben nem is bánnék, mert a városunkban (kisvárosban lakom) is van egy gimi, ahová egy csomó jó barátom megy, és oda biztosan felvennének, néha még a 3-as tanulókat is felveszik. És ott nem is lennék olyan egyedül. Viszont igazából. Van egy fiú, akibe már 4 éve szerelmes vagyok :'D Ő kitűnő tanuló, és év elején úgy volt, hogy egy másik, kb ugyanolyan hírnevű iskolába szeretne továbbtanulni (amit mondjuk nevezzünk T-nek). De aztán ott voltam, amikor a magyar tanárom megkérdezte tőle, hogy a 2 nyílt nap közül melyik tetszett jobban, a V, vagy a T. És ő azt mondta, hogy a V... De aztán egy nap váltottam pár szót az anyukájával, aki nagyon szigorú. Az osztálytársaimat teljesen lenézi, még a 4-es 5-ös tanulókat is, mert szerinte mi fényévekre vagyunk az ő kisfiától -.-... Mondjuk lehet benne igazság, lehet hogy okosabb meg minden. De.. Nagyon zavart, amikor megkérdezte tőlem, hogy melyik iskolába szeretnék továbbtanulni, én pedig mondtam hogy a V.-be, és ő ilyen lenézően kérdezett vissza hogy: -Oda? És ő igazából azt mondta nekem, mármint fiú anyukája, hogy ő első helyre a T-nek vagy a biosz-kémia szakát, vagy a nyelvi tagozatost írja. És ugye ez ellent mond annak, amit magyarórán mondott az a fiú, akinek egyébként direkt nem írom ki a nevét. Szóval emiatt, nagyon nem örülnék neki, ha a helyi gimibe kerülnék, mert akkor még jobban lenézne. De ma meg megtudtam, hogy mégis oda fog továbbtanulni, ahová én szeretnék... Szóval már semmit nem értek.:D

Kérlek, ne mondjátok, hogy "ne törődj mások véleményével", mert nekem ez nagyon nem megy, az egész életem arról szólt, hogy másoknak próbáltam megfelelni, nem tud nem érdekelni, hogy mit gondolnak rólam. Szóval ilyen tanácsokat nem kérek, csak őszintén mondjátok meg, hogy van-e esélyem bekerülni ebbe az iskolába, és ha van, akkor mennyi? Előre köszönök minden hasznos választ :)) És köszönöm hogy végigolvastad a hülye kis sztorimat :D



2016. jan. 29. 15:56
 1/5 anonim válasza:
Amiről én tudok az annyi, hogy szinte mindenki hasonló pontszámot ért el, és ha ez tényleg így van, akkor simán lehet esélyed bekerülni abba az iskolába, amibe szeretnél. Persze nem vagyok a téma szakértője, az tény.
2016. jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2016. jan. 29. 22:47
 3/5 anonim válasza:
Szia, én egy NYEK-es gimibe akarok bekerülni 39 ponttal és 4,2-es átlaggal. :DD Oké, nem a olyan hú de erős de egy 4es színt kell azért.. na és hát én is megpróbálom, mert másnak sem lett jobb,és lehet hogy jó lesz a szóbelim.. :) Muszáj megpróbálnod, és akkorse keseredj el ha nem kerülsz be, mert jövőre tudsz még oda jelentkezni..ja és szard le a fiút, ne foglalkozz vele.. a saját jövőddeel foglalkozz..:) és anyukádnak mondd meg hogy ne erőltesse ennyire ezt a tanulást, fogadjon el 4,4-es átlaggal és 54 pontos feelvételivel.. Sok sikert!
2016. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,kedves vagy, és én is nagyon szurkolok neked, szerintem még simán bekerülhetsz!:D
2016. febr. 2. 21:37
 5/5 A kérdező kommentje:
Sok sikert!:)
2016. febr. 2. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!