Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki az alabbiaka...

Van itt olyan aki az alabbiakat gyujti? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
Akik ezust targyakat, ertkeszleteket gyujtenek, vagy csontbol keszult ( elefantagyar, rinocerosz...) hasznalati targyakat, esetleg regi ermeket, konyveket. Melyik bolhapiacra szoktatok kijarni vadaszni? Esetleg kik azok a regisegkereskedok, akiket kerulni kell? Van valami jo sztoritok bolhapiacrol, kincstalalasrol.

2016. jan. 30. 18:48
 1/2 polarbeer ***** válasza:

Szia!


Én régi pénzeket, érméket, papírpénzeket, régi képeslapokat, motívumos kártyanaptárakat, egyéb papírrégiségeket gyűjtök. A fő csapásirány a pénzek, de van itthon nálam nagy számban töltényhüvelyek, antik újságok és könyvek, jelvények, kitüntetések, és még a döbröntei várkulcs is.


Vaterán és bolhapiacokon szoktam leginkább vásárolni. Budapesten is találtam már sok szép dolgot, de szerintem a vidéki piacok jobbak. Az a jó ezekben, hogy az árusok nagyon gyakran nem is tudják, mit árulnak, és bagóért odaadják, amijük van. Persze néha a reális ár 50X-esét mondják, azon meg lehet nagyokat röhögni :D


Kerülendő régiségkereskedő alatt nem tudom, mit értesz. Ha én el akarom adni a gyűjteményem egy lecserélni kívánt darabját, akkor én általában elég magas áron dolgozom. Tegnap pl. 12 ezerért adtam el egy olyan érmepakkot, amit reálisan 8-9 ezerre becsültem, nekem pedig 6 ezrembe került, mikor megvettem. Nos ettől engem kerülni kell, mint eladót? Nem gondolom, hiszen extra tartású minőségi ezüstérméket adtam el, amik tulajdonképp hibátlanok, ilyet se neten, sem piacon nem találsz. Ha valaki gyűjtő, a kiemelkedő tartásért jelentős összegeket képes kiadni.

Én is, ha hoznak olyat, ami nagyon kell, és még nincs. :)


A kincstalálatról itt már írtam korábban egy választ.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

Azóta (egészen konkrétan tegnapelőtt) már lett egy újabb "kincstalálatom", de az annyira szép, hogy még én sem hiszem el. :) De majd 1-2 hét múlva lehet, megmutatom szívesen bárkinek.


Üdv.:

polarbeer

2016. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na meselj, melyik videki varosokban van jo bolhapiac? En nagy art deco gyujto vagyok! Hm ermek, konyvek, kepeslapok. Az igazsag az, hogy van egy nagy gyujtemenye a csaladomnak az alabbiakbol, de ez tenyleg ertekes lehet!!! Mert meg anagyapam nagyapjae volt, aki meg a feudalis Magyarorszagon orszaggyulesi kepviselo volt. Te merre fele laksz? Ha ugy adodna, lehet mutatne par dolgot, hogy mi a velemenyed rola, a tovvit meg majd szemelyesen, ha ugy hozza a sors. Eddig nem akartuk eladni, meg megbecsultetni sem, de most lakast nezunk pesten es valami pussz jo lenne. Az oreg eleg nagy spiller volt nagyon muvelt, 3 nyelven irt-olvasott, tudomanyos cikkeket is, ezert gondolom, hogy nem az a kategoria lehet a gyujtemeny, amit mindenki sokra ertekelm kozben meg... De a videki varosok bolhapiacai erdekelnenek! Melyeket ajanlod?
2016. jan. 31. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!